Itt a friss HVG-rangsor: ez az öt legjobb vidéki gimnázium Közoktatás
Eduline

Itt a friss HVG-rangsor: ez az öt legjobb vidéki gimnázium

A vidéki gimnáziumok közül a Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum vezeti a HVG 2023-as rangsorát, de egy veszprémi, két győri, egy szombathelyi, egy debreceni és egy zalaegerszegi középiskola is a húsz legjobb közé került.

Múlt héten írtunk arról, hogy megjelent a HVG legfrissebb, 2023-as középiskolai rangsora, amelynek az élén az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium áll, a második helyen pedig – holtversenyben – a szintén budapesti Eötvös József Gimnázium, valamint a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium végzett.

A rangsor első tíz helyezettje közül kettő nem budapesti: a már említett budaörsi Illyés a hetedik helyet szerezte meg, a veszprémi Lovassy László Gimnázium pedig a tizedik helyen végzett.

A legjobb vidéki gimnáziumok HVG-rangsorának első öt helyezettje közé került a győri Révai Miklós Gimnázium, valamint a szintén győri Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium, illetve a szombathelyi ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium.

Idén a HVG százas listáján egyébként az összes megyéből szerepel legalább egy középiskola, Pest megye azonban magasan vezet, kis túlzással egymást érik a kiválóan teljesítő gimnáziumok az agglomerációs településeken – Budaörs mellett Szentendréről, Gödöllőről, Dunakesziről, Érdről, Törökbálintról, Piliscsabáról, Szigetszentmiklósról is kerültek fel iskolák a rangsorra.

Hogyan áll össze a rangsor?

A tizedikesek szövegértési és matematikai kompetenciamérésének eredményeit, a magyar felsőoktatásba bekerülő diákok átlagpontszámát, valamint az érettségi eredményeit is figyelembe vették a HVG-rangsor készítői.

A HVG Középiskola 2023-ban egyébként több részrangsort is találtok, megnézhetitek, idén melyek a legjobb eredményű egyházi, alapítványi és magán-, két tannyelvű képzést is kínáló, valamint egyetemi gyakorlóiskolák, és hogy az OKTV-döntőkbe honnan került be a legtöbb diák.

A kiadványból emellett választ kaphattok arra a kérdésre, mikor érdemes hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumra váltani, hogyan lehet (egyáltalán: fel lehet-e néhány hónap alatt) készülni a központi írásbeli felvételire, hogyan kell kalkulálni a pontokkal, és milyen segítséget kérhetnek azok a nyolcadikosok, akiknek  elképzelésük sincs arról, merre tovább. A HVG középiskolai rangsorát itt rendelhetitek meg.

 

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on Közoktatás Székács Linda

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.