Bombafenyegetések miatt kellett bezárni tizenhárom iskolát Új-Zélandon Közoktatás
Eduline/MTI

Bombafenyegetések miatt kellett bezárni tizenhárom iskolát Új-Zélandon

Pokolgépes fenyegetések miatt bezártak 13 iskolát csütörtökön Új-Zélandon - közölte a helyi iskolaigazgatók érdekképviselete.

A szervezet vezetője, Cherie Taylor-Patel felvette a kapcsolatot a közoktatási minisztériummal, amely szerint külföldről irányított szoftvertámadásról lehet szó. Az új-zélandi rendőrség nyomozást indított, de egyelőre nem tart komoly biztonsági kockázattól. Egyik iskolában sem találtak robbanószerkezeteket.

Már előző nap is fenyegető telefonhívásokat kapott négy iskola az ország északi részében, ezek egyértelműen vaklármának bizonyultak. Simon Feltham, a Tasmania régiót irányító rendőrfőnök a nyomozás részleteiről csak annyit árult el, hogy két ember kihallgatása folyamatban van egy leánykollégiumot ért fenyegetés miatt.

A térségben nem ez az első eset, hogy iskolákat értek robbantásos fenyegetések: 2016-ban Új-Zélandon kívül ausztrál iskolák is kaptak ilyen hívásokat, 2018-ban pedig Izraelben fogtak el és ítéltek börtönbüntetésre egy izraeli-amerikai kettős állampolgárt. A férfi 10 évet kapott, miután bebizonyították, hogy 2 ezer fenyegetőző hívást küldött iskoláknak Ausztrálián és Új-Zélandon kívül Észak-Amerikában, Nagy-Britanniában, Norvégiában és Dániában is.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.