„A bizonyítvány nem maga az élet. A gyerek az. Vigyázzatok rájuk!” Közoktatás
Eduline

„A bizonyítvány nem maga az élet. A gyerek az. Vigyázzatok rájuk!”

Fogalmunk sincs arról, mi zajlik a családokban, komoly probléma az alkohol, a szerhasználat, a fizikai és verbális bántalmazás, az elhanyagolás, a kiközösítés, az abúzus minden formája – írja Bihari Viktória író.

„Szeretném megköszönni a rendőrségnek azt az empatikus és kedves posztot, amelyben arról írnak, hogy merjenek hazamenni a gyerekek a biziosztás után” – írja a Facebookon Bihari Viktória író, önismereti csoportok vezetője.

Ahogy arról mi is beszámoltunk, a Budapesti Rendőr-főkapitányság már múlt héten azt írta a Facebookon: „a gyengébb bizonyítvány nem a világ vége, és ezt általában a szülőkkel kell megértetni”. Hozzátették azt is, szerencsére nem jellemző, hogy a gyerekek „világgá mennek” bizonyítványosztás után, de már fordult elő ilyen, „beszélgessünk úgy a gyerekekkel, hogy merjen hazamenni, merje hazavinni”. Később a rendőrség oldalán egy hosszabb írás is megjelent, amelyben az áll: a gyerekeknek beszélgetésre, biztonságra, türelemre és szeretetre van szükségük.

Bihari Viktória szerint fogalmunk sincs arról, mi zajlik a családokban, főleg az elmúlt két évben hogyan alakult a családok élete. „Rettentő komoly probléma az alkohol, a szerfogyasztás, a fizikai és verbális bántalmazás, az elhanyagolás, a kiközösítés, és úgy általában véve az abúzus összes formája” – írja, hozzátéve: „rengeteg gyerek van rottyon a családi és az iskolai közeg miatt, egészen elképesztő generáció dübörög alattunk,  mai tizen- és huszonévesek óriási bajban vannak, a saját szememmel látom és tapasztalom, és ez nekem nagyon fáj”.

Az író szerint támogatás kellene a szülőknek, a családnak – pszichológus, családterápia, edukáció, képzések, könyvek, „idő kéne, pénz, motiváció, empátia, traumafeldolgozás”. A bizonyítvány nem maga az élet. A gyerek az – zárul a poszt.

Van, aki szuperhős, más villamosvezető szeretne lenni, a legtöbb autista mégsem tud munkát vállalni Campus life Gál Luca

Van, aki szuperhős, más villamosvezető szeretne lenni, a legtöbb autista mégsem tud munkát vállalni

Április 2-án volt az autizmus világnapja. Ennek apropóján a Mars Autistákért Alapítvány egy különleges rajzkiállítással hívta fel a figyelmet arra, hogy az autizmussal élő gyerekeknek és fiataloknak is ugyanúgy vannak álmaik, mint bárki másnak – a rajzokon keresztül pedig megmutatták, mik szeretnének lenni, ha felnőnek.