Mit csinálhattok, ha egy helyre sem kerültetek be a középiskolai felvételin? Mutatjuk a lehetőségeket Közoktatás
Eduline

Mit csinálhattok, ha egy helyre sem kerültetek be a középiskolai felvételin? Mutatjuk a lehetőségeket

Hamarosan minden leendő középiskolás megtudja a felvételije végleges eredményét. Azonban sokaknak itt nem ér véget a felvételi: mutatjuk, hogyan folytatódik tovább az idei központi felvételi eljárás.

Az, aki elutasító választ kapott az iskolától, és ezzel nem ért egyet, lehetősége van jogorvoslatot tenni. Igaz, az iskola által meghozott döntés ellen csak jogszabálysértésre vagy az intézmény belső szabályzatának megsértésére hivatkozva lehet jogorvoslati eljárást indítani. Ebben a cikkben leírtunk minden fontos szabályt a fellebbezésről.

Mi történik, ha ez sem sikerül?

Akkor sincs minden veszve, ha a jelentkező elfogadja a középiskola döntését, részt vehettek a május elején induló rendkívüli felvételin. Erről itt írtunk le mindent.

Folyamatosan hirdetik meg a szabad helyeket

Április 29-ig  az összes diák megtudja, hol tanulhat tovább, azoknak pedig, akik egy iskolába sem kerültek be az idei rendkívüli felvételi május 9-én kezdődik. Viszont az iskolák egy része már fel is töltötte az Oktatási Hivatal keresőjébe a szabadon maradt helyeket. Itt nézhetitek meg, hogyan érdemes a pótfelvételis keresőt használni.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.