Már nem csak gimnáziumokban, hanem szakképző intézményekben is tiltakoznak tanárok Közoktatás
Eduline

Már nem csak gimnáziumokban, hanem szakképző intézményekben is tiltakoznak tanárok

II. Rákóczi Ferenc Fővárosi Gyakorló Közgazdasági Középiskolában is kiállt a tanári kar egy része a pedagógusok sztrájkjogai mellett. Ma nem tanítanak.

Az iskola szakképző intézmény nem az Emberi Erőforrások Minisztériuma, hanem az Innovációs és Technológiai Minisztérium alá tartozik, mégis úgy döntöttek, hogy kiállnak a sztrájkjogok mellett.

Az ITM alá tartozunk, nem is a közalkalmazotti törvény alá, hanem a munka törvénykönyve alá tartozunk, és a bértábla sem vonatkozik ránk, viszont az alapproblémáink ugyanazok"

- mondta a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) facebookos bejelentkezésében az egyik szervező. A fő problémájuk az alapjog-korlátozás. A PDSZ bejelentkezése alapján 16 tanár nem vette ma fel a munkát - szerintük párbeszédre lenne szükség az oktatásirányítás és a pedagógusok között. A szervezők szerint bérrendezésre egyébként a szakképzésben is szükség lenne, mivel a tanárhiány őket is érinti. 

 "A csoportbontást a tanárhiány miatt nem tudjuk megvalósítani" - tette hozzá az egyik szervező. Remélik, hogy semmi akadály nem lesz a márciusi sztrájknak, ha erre kerül a sor.

Nem ők az elsők

A két nagy szakszervezet szerint a pedagógussztrájk még elégséges szolgáltatásairól szóló rendelet alaptörvény-ellenes, ezért – ha kell – nemzetközi bíróság elé viszik az ügyet. Közben legalább tizenkét iskolában kezdtek akciózni tanárok: úgy tiltakoztak a sztrájkrendeket ellen, hogy egy-egy napra megtagadták a munkát. Így döntött számos tanár például a budapest Szent László Gimnáziumban, a Kölcsey Ferenc Gimnáziumban, az Eötvös József Gimnáziumban, a budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumban, Szakgimnáziumban és Technikumban. Hétfőn egy szombathelyi és egy szigetmonostori általános iskolában is így döntöttek.