Akár végzettség nélkül, érettségivel is felvenne tanárokat egy általános iskola Közoktatás
Eduline

Akár végzettség nélkül, érettségivel is felvenne tanárokat egy általános iskola

"A remény hal meg utoljára" jeligére keresnek olyan emberek, akik tanítanának náluk.

Bács kiskun Platform Hirdető Fal nyilvános Facebook csoportjában jelent meg december 15-én a nyírlőrinci általános iskola posztja. Az iskola  angolul beszélő, Covid19 vírus ellen oltott, bármilyen szakos tanárt keres. De aztán hozzáteszik, a szak sem fontos,

akár tanári végzettség nélküli, érettségizett ember is szóba jöhet

- írják. A posztot azóta rengeteg tanári és oktatási csoportban megosztották, sőt sokan kommenteltek is azzal kapcsolatban, milyen megkülönböztetés kiemelni, hogy "oltott" tanárokat keresnek. Az iskola saját posztja alatt azt írta kommentben, hogy "szinte minden döntés, ami a magyar közoktatás helyzetét érinti, minisztériumi szinten születik meg és általában kormányrendelet szabályozza, nem pedig a tankerületek". Kiemelték, hogy tiszteletben tartják mindenki döntését az oltással kapcsolatban, de a hirdetésben viszont úgy érezték ki kell emelniük, hiszen ez feltétele a munkaviszony létrejöttének. Végül hozzéteszik, "a posztot a békesség jegyében lezárjuk".

Lejárt a határidő

December 15-ig kellett beoltatniuk magukat az állami iskolában tanító tanároknak, valamint az oltást kötelezővé tevő egyházi, alapítványi, magán- és önkormányzati intézmények pedagógusainak. A szakszervezetek attól tartanak, januártól nem lesz, aki tanítson.

Korábban minden állami iskolában megkapták a dolgozók azt a tájékoztatót, amely alapján december 15-ig kötelesek beoltatni magukat koronavírus ellen. Aki ennek a felszólításnak nem tesz eleget, azt december 30-tól fizetés nélküli szabadságra küldik. Ilyenkor nem csak fizetést nem kapnak a pedagógusok, de a TB-jüket sem állja az iskola fenntartója, vagyis maguknak kell fizetniük az egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerint az iskolákban majdnem 90 százalékos az átoltottság, szerintük nem okoz majd működési gondokat a szigorítás, "az oktatás zavartalanságát az veszélyezteti, ha megbetegednek a tanárok". A szakmai szervezetek szerint ennél nagyobb a baj, az átoltottság ugyanis régiónként eltérő, van, ahol mindössze 50-60 százalékos.