Volt iskoláikban segítenek megkülönböztetni a valódi és az áltudományokat az akadémikusok Közoktatás
Eduline

Volt iskoláikban segítenek megkülönböztetni a valódi és az áltudományokat az akadémikusok

Az MTA középiskolai programjában minden gimnáziumba az iskola végzett és azóta kutatóként dolgozó öregdiákjai mennek vissza.

16-17 éve még ő is gimnazista volt, most már ritka betegségek genetikai hátterét kutatja a Semmelweis Egyetemen, de most visszament a saját egykori gimnáziumába, hogy középiskolásoknak tartson előadást mikrobiológiáról és a tudományos pályáról - írja a Telex az MTA Alumni Programjának első rendezvényéről. Az egyik előadó, Csuka Dorottya a veszprémi Lovassyban, a ranglisták szerint a legjobb vidéki gimnáziumban adott elő, ahol maga is érettségizett.

A program célja, hogy a diákok első kézből, olyan akadémikusoktól halljanak közérthető módon a tudományról, akik ugyanabba a suliba jártak, ahová ők is.

A program lényege az is, hogy megkedveltessék a tudományt, egy olyan társadalom nevelkedjen fel, amelyik értékeli a tudományt, mer támaszkodni a tudományra, meg tudja különböztetni az áltudományoktól”

- mondta a veszprémi programindítón az Freund Tamás MTA elnöke.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.