Izraelben az iskolákban is oltanak szeptembertől Közoktatás
Eduline/MTI

Izraelben az iskolákban is oltanak szeptembertől

Jelenléti oktatással készülnek és tanítási időben fognak oltani.

Izraelben – ahol naponta 5-6000 fő közötti új fertőzöttet azonosítanak – szeptember elsején, jelenléti oktatással indul a tanév – írja az MTI.

Ez alól kivételt jelentenek a „a piros” települések, azaz a súlyosan fertőzött zónák, ahol a 12 év feletti, vagyis már oltható gyerekeknél csak akkor indulhat meg a tanítás, ha az osztály legalább 70 százalékát beoltották. Ellenkező esetben számukra távoktatás lesz.

Az iskolák területén, tanítási időben oltják majd azokat a diákokat, akiknek szülei hozzájárulnak az oltás felvételéhez. A beoltott vagy gyógyult pedagógusok korlátozás nélkül, az oltatlanok viszont csak negatív koronavírus-teszttel léphetnek be az iskolákba. Ez a döntés komoly vitákat robbantott ki az országban, ugyanis az oktatási miniszter szerint nincs elég pedagógus, aki pótolja a járványhelyzet miatt kieső tanerőt.

Arról, hogy más országokban hogyan készülnek a tanévkezdésre, itt írtunk bővebben:

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.