Elstartolt a nyári szünet, elfogadták a "pedofil törvényt" - ez történt a héten Közoktatás
Eduline

Elstartolt a nyári szünet, elfogadták a "pedofil törvényt" - ez történt a héten

Bár a héten már véget ért a tanév, oktatást érintő hírekből így sem volt hiány. Most összeszedtük, mi minden történt az elmúlt hét napban.

Elkezdődött a nyári szünet

Kedden véget ért a 2020/2021-es tanév, a tanítást követő két hétben azonban még lesz gyermekfelügyelet az iskolákban. Ez alatt napközit, szakköröket, sportfoglalkozásokat, fejlesztőfoglalkozásokat, illetve egyéni vagy csoportos tehetségfejlesztő és felzárkóztató foglalkozásokat egyaránt lehet szervezni.

A héten összeállítottunk nektek egy bakancslistát a nyári szünetre, amit itt nézhettek meg. A sokak által csak Jocó bácsiként ismert Balatoni József történelemtanár év végi üzenetét pedig itt olvashatjátok el.

Elfogadták a törvényjavaslatokat: simán átment a Fudan ügye és a "pedofil törvény" is

A nyári szünet előtti utolsó nap komoly, oktatást érintő kérdésekben döntött az Országgyűlés. A "pedofil törvény" tiltani fogja a 18 éven aluliaknak a homoszexualitás és a nemváltás „népszerűsítését és megjelenítését”, a jövőben nem lehet iskolai előadást tartani ezekről a témákról. A civil szervezetek helyett pedig állami szervek végeznék a „felvilágosítást”, mások csak akkor beszélhetnének szexuális felvilágosításról vagy éppen droghasználatról, ha a kijelölt állami szerv engedélyezte azt.

Így talán nem meglepő, hogy többekben – köztük a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetében (PDSZ) is – nemtetszést váltott ki a törvénytervezet. A szakszervezet számára egyébként az sem teljesen világos, mit jelent a "népszerűsítés", mint fogalom. Az álláspontjukról itt olvashattok bővebben. Az ELTE Szociológia Doktori Iskolájának az álláspontját pedig itt találjátok.

A Fudan Egyetemmel kapcsolatos cikkeinket itt nézhetitek meg.

Továbbra sincs döntés a nyelvvizsgamentességgel kapcsolatban

Hetek óta foglalkoztatja az idén diplomázókat a nyelvvizsgakötelezettség kérdése: vajon idén is kiadják-e a diplomákat bizonyítvány nélkül. Egyelőre azonban még mindig nem tudni, mi lesz a végzős hallgatók sorsa. Azt, hogy mit tudunk eddig a témáról, itt nézhetitek meg.

Megtartják az idei Pont Ott Partit

Egy év kihagyás után ismét együtt izgulhattok és bulizhattok majd a ponthatárhúzás napján a többi felvételizővel. A Pont Ott Parti a 2021-es felvételi ponthatárok várható kihirdetésének napján, július 22-én lesz. Az eseményt az Oktatási Hivatal és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) együtt rendezi meg.

Elindult az idei nyári diákmunkaszezon

Közel 25 ezer jelentkezőt várnak idén nyáron. Arról, hogy hol és mennyiért dolgozhattok, itt írtunk korábban. Mielőtt azonban belevágnátok a nyári melóba, érdemes átfutnotok azt a néhány fontos tudnivalót, amit a Nemzeti Adó- és Vámhivatal gyűjtütt össze a diákmunkákkal kapcsolatban. Azt például tudtátok, hogy mielőtt diákmunkát vállalnátok, érdemes ellenőriznetek a leendő munkáltatót a NAV honlapján? A be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztató cégeknél ugyanis kockázatos munkába állni - hívták fel a figyelmet.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.