Elkezdődött az óvodai és bölcsődei dolgozók tesztelése a II. kerületben Közoktatás
Eduline

Elkezdődött az óvodai és bölcsődei dolgozók tesztelése a II. kerületben

Az első alkalommal 68 mintát vettek, ebből egy lett pozitív.

Korábban írtunk róla, hogy Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere bejelentette, az állam feladatait átvállalva saját tesztelési programba kezd a fővárosban, és önkéntes alapon minden pedagógust leszűrnek koronavírusra. Ezt követően Őrsi Gergely a II. kerület polgármestere a Facebookon tette közzé, hogy az önkormányzat a fővárossal közösen részt vesz a tanárok és iskolai dolgozók szűrésében, emellett tesztet biztosít az óvodai és bölcsődei dolgozóinak is.

Őrsi Gergely vasárnapi posztjában azt írta, már el is kezdődött a kerületben a tesztelés.

Az első alkalommal 68 mintavételt követően egy kollégánk tesztje lett pozitív. Öt további munkatársunk mutatott tüneteket, így az ő esetükben a negatív gyorsteszt eredményét PCR teszttel igyekszünk megerősíteni, hogy a lehető legbiztosabban zárhassuk ki az esetleges fertőzést - olvasható a bejegyzésben.

A polgármester leszögezte, hogy a tesztelésnél a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK)  protokollja szerint járnak el. A pozitív esettel kapcsolatban megteszik a szükséges intézkedéseket, a szűrést pedig továbbra is folytatják, hogy a felderített esetekkel megszakíthassák a lehetséges fertőzésláncokat.

A II. kerületben elkezdődött az óvodai, bölcsődei és a szociális intézményekben dolgozók tesztelése Az első alkalommal...

Közzétette: Őrsi Gergely – 2020. november 8., vasárnap

A szülők és a szakszervezetek szerint is ideje lépni

Az elmúlt hetekben sorra írtunk iskolabezárásokról és koronavírusban elhunyt tanárokról, nem csoda, hogy ezek után a szülők többsége azt szeretné, hogy szélesebb körben legyen távoktatás. 90 százalékuk szerint ugyanis problémák vannak a kormányzati intézkedések betartását, betarthatóságát illetően - derül ki a Szülői Hang iskolai járványkezelésről szóló online felméréséből. A Nemzeti Pedagóguskar és a Pedagógusok Szakszervezete is úgy véli, nagyobb szabadságot kellene adni az intézményeknek, hogy dönthessenek a megelőzési formákról. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint pedig az lehet a megoldás, ha a szülők nem engednék iskolába, óvodába a gyerekeiket.

Mindeközben Orbán Viktor múlt héten több járványügyi szigorítást is bejelentett, az iskolákról azonban nem esett szó, illetve pénteki interjújában azt mondta, a lehető legtovább megpróbálják nyitva tartani az iskolákat.

A tanárok úgy érzik, magukra maradtak a koronavírussal

Azonnali intézkedéseket követelnek, miután Orbán Viktor miniszterelnök kedden semmilyen oktatást érintő intézkedésről nem tett bejelentést. A szakszervezetek, tanárok és sok szülők is csalódottak.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.