Vannak diákok, akik inkább járnának nyáron tovább iskolába, minthogy ez így menjen tovább Közoktatás
Eduline

Vannak diákok, akik inkább járnának nyáron tovább iskolába, minthogy ez így menjen tovább

Mit tapasztal egy-egy tanár és szülő, hogyan működik az új, távoktatási rendszer az ő szemszögükből? Újabb olvasói véleményekről számolunk be, amelyekből mindez kiderül.

Elég nagy a káosz most az oktatásban, ez valamennyire érthető is. Negatív tapasztalatunk sajnos nekünk is van, méghozzá az, hogy a tanárok túlméretezik a feladatmennyiséget

- írta egy 6 gyerekes anyuka, akinek két egyetemista, egy középiskolás, két általános iskolás és egy óvodás gyereke részese az új rendszernek. További problémaként említette - ami valljuk be, a hagyományos oktatás során is fel szokott merülni -, hogy a tanárok jellemzően úgy csinálnak, mintha csak az ő tárgyuk létezne, amikor a diák még éppen a másik tárgy problémáin töri magát, máris felháborodnak, hogy biztos lógnak - fogalmazott.

Érdekes, hogy arról számolt még be az említett szülő, hogy az osztály gyakran a gyerekeiktől várja a megoldást: hálás vagyok, ilyen jó képességű és szorgalmas gyerekeim vannak, ez viszont azzal is jár, hogy az osztályuk szó szerint rajtuk lóg. Sokszor nem értik a többiek, hogy mit és hogyan is csináljanak, így a hatalmas iskolai elvárás mellett folyamatos segítségkéréssel is ostromolják őket osztálytársaik.

Vannak, akik képesek kész házi feladatot kunyerálni, de többen vannak , akiknek a 8. osztályos kislányom online magyarázó órát tart videóhívásban.

Az említett lány egyik este kipurcanva rogyott le a kanapéra, és azt mondta, hogy látni se akarja a telefonját. Édesanyja szerint tehát vannak, akiknek ez most a lazaság időszaka, de a lelkiismereteseknek ez most nagyon sok. Azt mondták ma estére a gyermekeim, hogy úgy érzik, inkább járnának nyáron tovább iskolába, minthogy így menjen tovább - tette hozzá az édesanya.

Egy másik szülő arról számolt be: két gimnazistája és egy 8. osztályos gyereke van, akik komolyan tanulnak.

Rengeteg a feladat, igaz mindketten itthonról dolgozunk a férjemmel. Nem sokat kell segíteni nekik.

Sokkal inkább a tanári helytállás az, ami kihívás szerinte ebben az időszakban: a tanárok mindenhol mindent megtesznek, nem hárul rájuk kevesebb teher, sőt, ez a helyzet mindenképp emberpróbáló.

Tanítani, közben ellátni az otthonmaradt gyerekeket, nagyon nehéz

- írta egy hálás szülő, majd hozzátette: minden elismerésem az éppen technikailag felzárkózó és a már felkészült pedagógusoknak is, akik tartják gyerekeinkben az erőt a tanuláshoz.

Mi a tapasztalat a másik oldalon?

Ha már technikai felzárkózás, egy pedagógus arról írt nekünk levelében, hogy az órák ideje alatt ő Messengeren kommunikál a gyerekekkel, ugyanis a videózástól még idegenkedik.

Az igazgatónk és az ehhez értők fáradságot nem kímélve dolgoztak rajta, hogy minél jobban, egyszerűbben menjenek a dolgok

- tette hozzá a tanár, aki szerint szervezés kérdése az egész, ami náluk szerencsére nem igazán okoz gondot.

További diák, tanár vagy éppen szülő beszámolókat szívesen várunk az [email protected] címre vagy Facebookon.

"Amióta életbe lépett a szünet az egész család tiszta ideg" - újabb diák véleménye

A digitális oktatásra történő átállás nem mindenhol megy egyszerűen. Pláne, ha elsős gyerek is van a családban, a szülőnek pedig dolgoznia kell. Újabb olvasónk fejtette ki véleményét a távoktatással kapcsolatban.

Nem szeretnél lemaradni a legfontosabb információkról? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.