131 oldalas útmutatóval bombázza az iskolákat a kormány Közoktatás
Eduline

131 oldalas útmutatóval bombázza az iskolákat a kormány

Pedagógiai háttéranyag készült a nemzeti összetartozás napjáról, a 131 oldalas dokumentum célja, hogy megkönnyítse az iskolai megemlékezések előkészítését.

A kormany.hu portálon közzétett tájékoztató szerint a forrásokat, tanulmányokat, bibliográfiát, óra- és műsortervet tartalmazó, pedagógusoknak szóló anyag célja, hogy megkönnyítse a nemzeti összetartozás napjához kapcsolódó iskolai megemlékezések előkészítését.
   
Az anyagban szereplő történeti írások, valamint az azt kiegészítő szemelvények (beszédek, levelek, visszaemlékezések) és irodalmi alkotások nemcsak a Trianonhoz kapcsolódó eseményeket, hanem annak társadalomra gyakorolt hatását is bemutatják. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium felkérésére az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet munkatársai állították össze a pedagógusoknak szóló háttéranyagot. A teljes anyagot innen töltheted le.    

Szavazás a nemzeti összetartozás napjáról 2010 május végén

Az Országgyűlés tavaly május 31-én döntött úgy, hogy a trianoni békeszerződés aláírásának napja, június 4-e a jövőben a nemzeti összetartozás napja. A fideszes Kövér László és a kereszténydemokrata Semjén Zsolt törvényjavaslatára 302-en szavaztak igennel, 55-en nemmel és 12 képviselő tartózkodott. A Fidesz és KDNP mellett igennel szavazott a Jobbik, illetve egy MSZP-s (Juhász Ferenc) és egy LMP-s (Schiffer András) képviselő. Az MSZP-ből 55-en a nem gombot nyomták meg, az LMP-ből 12-en tartózkodtak.
   
A nemzeti összetartozás melletti tanúságtételről szóló, öt paragrafusból álló törvénnyel az Országgyűlés kinyilvánította, hogy "a több állam fennhatósága alá vetett magyarság minden tagja és közössége része az egységes magyar nemzetnek, melynek államhatárok feletti összetartozása valóság, s egyúttal a magyarok személyes és közösségi önazonosságának meghatározó eleme".

MTI 

 

Szóbeli az orvosi egyetemre: minden pont számít Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

Szóbeli az orvosi egyetemre: minden pont számít

A 100 intézményi pontból 50 pontot kizárólag a szóbeli felvételi vizsgán szerezhetnek meg az általános orvosi szakokra jelentkező diákok. Ha valaki pontokat veszít, akkor hiába lenne más jogcímen 50-nél több pluszpontja, akkor sem számíthatja be.