Veszélyben az ország első alapítványi iskolája: átvenné az állam az AKG-t? Közoktatás
Eduline

Veszélyben az ország első alapítványi iskolája: átvenné az állam az AKG-t?

Autonómiáját félti Magyarország első alapítványi iskolája, az Alternatív Közgazdasági Gimnázium (AKG).

A Népszabadság szerint a kormány meg akarja szüntetni az iskolát fenntartó alapítványt, és a tulajdonosi jogokat az állami többségi tulajdon biztosításával egy nonprofit gazdasági társaság kezébe kívánja adni. Horn György, az intézmény pedagógiai vezetője megdöbbenéssel értesült a döntésről. Mint mondta, nem érti, hogyan válik az állam tulajdonossá egy olyan iskolában, amelynek fenntartásához 15 éve nem ad pénzt.

Vége az AKG-t fenntartó alapítványnak?


Horn György közölte, nem érti azt sem, hogyan kerülhetett az iskolát fenntartó alapítvány a kormány által felülvizsgálandó közalapítványok közé. Reméli, a fenntartó jogi státuszának megváltozása nem jelenti azt, hogy az állam így majd korlátozza az iskola autonómiáját.

Jelezte azt is, úgy tudja, hogy a közoktatásért felelős helyettes államtitkár is kiemelkedőnek tartja az iskolában zajló pedagógiai munkát. Ebből arra következtetetek - tette hozzá - hogy nem akarnak semmiféle változást Magyarország első alapítványi iskolájában, és hagynak minket úgy dolgozni, ahogy azt mi szakmailag a legjobban tartjuk.

MTI
"Történelmi pillanat" - diákok és szülők osztályozhatják a pedagógusokat a KRÉTA-ban Közoktatás Kurucz Tünde

"Történelmi pillanat" - diákok és szülők osztályozhatják a pedagógusokat a KRÉTA-ban

„Gyermekem otthoni tanulását tanácsaival segíti”, „érthetően, jól magyarázza el az összefüggéseket” - többek között ilyen szempontok alapján értékelhetik egy egytől ötös skálán gimnazisták, szakiskolások, illetve az általános iskolába járó diákok szülei a tanárokat. A kérdőívek eredményét a pedagógusok teljesítményértékelésébe is beszámíthatják.