Jó esély van arra, hogy az új közoktatási és felsőoktatási törvényt, valamint a pedagóguséletpálya-modellt még a tavaszi parlamenti ciklusban elfogadja a kormány és az országgyűlés – mondta Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár a 11. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás közoktatási fórumán.
"2003 óta olyan nemzeti alaptantervünk van, amely nem szabályozza a tanítás tartalmát, ezen mindenképpen változtatni fogunk. Az iskolák autonómiája megmarad, de ez egy szabályok közé ékelt autonómia lesz. Az oktatási intézmények a kerettantervben kijelölt szabad sávval, szabad órakerettel gazdálkodhatnak, ki lehet és ki is kell egészíteni a kerettantervet" - mondta Hoffmann Rózsa. Az oktatásért felelős államtitkár kiemelte: 2003 óta teljes tantervi szabadság van, az iskolák nyolcvan százaléka mégis a 2011-es kerettanterv alapján tanít.
Hoffmann: tavasszal a parlament elé kerülhetnek az oktatási törvények
Fotó: Fazekas István Hoffmann Rózsa szerint bár a kormány tavaszi hivatalos törvényalkotási programjában nem szerepel ez a két törvény, de ez csak arra vezethető vissza, hogy az európai uniós soros elnökség nagyon leterheli a kabinetet, így a testület úgy döntött, tervébe csak azokat a jogszabályokat veszi fel, amelyeket mindenképpen meg akar alkotni.
Ha mégsem a tervek szerint alakulnak az események, akkor a szeptemberi ciklusban mindenképpen a parlament elé viszik a két törvényt - tette hozzá az államtitkár.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.