"Oktatási katasztrófát" okozhat az új közoktatási törvény a szülők szerint Közoktatás
Eduline

"Oktatási katasztrófát" okozhat az új közoktatási törvény a szülők szerint

A tanulókat tizenhetedik születésnapjukon minden következmény nélkül eltávolíthatják az iskolából, ha nem értenek egyet az iskola pedagógiai módszereivel - ettől tart a Magyarországi Szülők Országos Egyesülete, amely azt kéri az oktatási államtitkárságtól, hogy vonja vissza a tankötelezettség felső határának módosítására vonatkozó javaslatait.

"Az oktatási kormányzat a pedagógus szakszervezetek követelésének akar eleget tenni, amikor lehetőséget akar biztosítani a nehezen kezelhető tizenhét éves diákok eltávolítására. A költségvetésnek jól fog jönni a tanulói létszám csökkenése, a pedagóguselbocsátás és az iskolabezárási hullám, de sokkal többe fog kerülni az adófizetőknek az iskolából kimaradó, végzettség nélküli munkanélküli fiatalok eltartása" - áll a szülői szervezet közleményében. A Magyarországi Szülők Országos Egyesülete és az Országos Szülői Szervezetek Egyeztető Fóruma szerint tizenkét évet kellett várni arra, hogy bevezessék a 18. életévig tartó tankötelezettséget.

MSZOE: hamarabb kerülnek ki a diákok az iskolából


"Az új közoktatási törvény vitaanyagában A törvény új vonásai című fejezetben szerepel, hogy a leszakadás megakadályozására több új strukturális elemet építenek be a közoktatás rendszerébe, de mi ennek az ellenkezőjét látjuk, amikor az oktatásirányítás fegyelmezési célra akarja használni a tanköteles életkor leszállítását. Ezrével fognak ki kerülni az iskolából a 17 éves tanulók befejezett iskolai végzettség nélkül" - írják. A szülői szervezetek szerint a tankötelezettség felső határának leszállítása miatt a jövőkép nélküli tanulók tizenhét éves korukban otthagyják majd az iskolát.

eduline