Az Együttműködő iskola - együttműködő társadalom (EMI) mozgalom a maga módján: a biztonságot adó, együttműködő tanulási környezetek hiányának kimondásával, az együttműködés pozitív kultúrája iránti igény ébrentartásával ad választ az iskolai erőszak kérdésére. Az EMI-mozgalom hét, szakmailag is jól értelmezhető lépésben fogalmazta meg azokat a támpontokat, melyek a pedagógiai kommunikáció megújításához szolgálnak eszközként az erőszakos cselekmények elkerülése érdekében.
"Kész vagy arra, hogy változással reagálj a kihívásra? Ne várd a csodát! Légy önmagad szakértője - tanítványaid mentora! Hallgass saját 'szakmai' ösztöneidre, merj szembenézni a valósággal: összpontosíts a tanóráidon tapasztalható esetleges válságtünetek kommunikatív jelentésére!
Fogalmazd meg magadnak: mit teszek itt és most a tanteremben, amivel a köztem és tanítványaim közt állandósuló energiaszegény (netán ellenséges) viszonyt fenntartom; mit tehetek itt és most, amivel változást, új, dinamikus egyensúlyt, energiában gazdag, együttműködő tanítási-tanulási környezetet idézhetek elő?
A változáshoz keress partnert a tanítványaidban, kritikus barátot a kollégáidban, a szülőkben - hogy az együttműködés számodra is, tanítványaid számára is természetes módon rendelkezésre álló, kiapadhatatlan belső erőforrás legyen!
Élj a mozgalom által kezdeményezett lehetőségekkel is!
Csak 7 lépés - tegyük meg együtt!"
- szól a 7 lépés - tegyük meg együtt program felhívása.
Az Együttműködő iskola - együttműködő társadalom elnevezésű civil mozgalmat a közoktatásbeli kultúraváltás társadalmi támogatása érdekében indították el, melynek kapcsán horizontális összefogással kívánnak helyi hálózati pontokat létrehozni, bázisiskolákat keresni, az együttműködő pedagógusok elismerésére EMI-kártyarendszert kidolgozni. A mozgalom együttműködési megállapodást készül kötni az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézettel (OFI), felkínálva az EMI-mozgalom lehetőségeit az OFI által gondozott "Biztonságos iskoláért" programhoz csatlakozó intézményeknek is. A civil mozgalom szervezői várják minden civil szervezet, fenntartó, szakmabeli és szülő jelentkezését, hogy stratégiai partnerként, közoktatási intézményként, pedagógusként csatlakozzon.További információ itt olvasható a mozgalomról.
(www.edupress.hu)