London jóval agresszívebb intézkedésekhez folyamodik annak érdekében, hogy diákjai egészségesen táplálkozzanak, ami azt mutatja, hogy a kormányzati szinten hozott intézkedések nem érik el kellő hatásukat az elhízott fiatalok számának csökkentésére vonatkozóan. A város vezetősége úgy döntött az országban elsőként, hogy az iskolák (valamint parkok, azaz minden olyan hely, ahol sok fiatal található) 400 méteres körzetén belül a jövőben nem lehet gyorséttermet, vagy készételeket árusító boltot nyitni.
Kelet-Londonnak célja a városrészben, valamint a bevásárlóközpontokban nyíló gyorséttermek számának csökkentése is, valamint nyitva tartási idejük korlátozása. Clyde Loakes, a döntéshozó testület vezetője szerint a városrészben túl sok az egészségtelen gyorsételeket kínáló étterem és bolt. „Elegünk van ebből! Nem szeretnénk megmondani az embereknek, hogyan éljenek, de ebben a pillanatban lakosainknak nincs más választása, mint a tömérdek gyorsétel.”
A kutatások ugyanis leszögezik: a diákok túlsúlyosságát úgy nem lehet visszafogni, hogy szinte rá vannak kényszerítve a gyorsételekre, mivel az egészséges táplálékokhoz csak étlapról lehet hozzájutniuk. A City University London tanulmánya azt mutatja, hogy ha az iskolavezetés meg is akadályozza diákjainak, hogy azok napközben elhagyják az iskolát, a tanulók inkább kihagyják a menzát, és hazafelé menet tömik magukba sok egészségtelen élelmiszert.
Noha, úgy tűnik, hogy az iskolákba bevezetett egészségtudatos táplálkozást népszerűsítő kampányok hatékonyak, az iskolások a gyorsételeket jobban értékelik. A kutatást vezető Martin Caraher meglepődve tapasztalta, hogy a tanulók nagy száma tudomást sem vesz az egészséges ételekről.
A kutatáshoz Tower Hamlets-ben végeztek felmérést a diákok között; mint kiderült a háztartások 97 százalékának közelében 10 percnyire található készétel-árusító. Egyes területeken több gyorsételt kínáló üzlet van, mint hagyományos élelmiszerbolt. „A gyerekekbe bele nevelik az ilyen típusú ételek fogyasztását, ezért nehéz harcolnunk ellene” – mondta. A szakember szerint támogatni kellene az egészséges ételeket az iskolai étkeztetésben, vagy akár ingyenessé téve vehetnék rá a diákokat arra, hogy helyesen táplálkozzanak.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.