A válságban a támogatások mértékére hívja fel a figyelmet a KRF Közoktatás
Edupress

A válságban a támogatások mértékére hívja fel a figyelmet a KRF

A gazdasági válság kapcsán a felsőoktatási intézmények közül a Károly Róbert Főiskola (KRF) arra hívja fel a figyelmet, hogy bár bizonytalan az ország gazdasági helyzete, egy főiskolának vagy egyetemnek figyelnie kell arra is, hogy mivel segíti hallgatóit, milyen támogatásokat tud számára biztosítani.

"A bizonytalan gazdasági helyzetben még mindig a tudás a legfőbb érték" - mondta el Helgertné Dr. Szabó Ilona a KRF oktatási rektor helyettese. "Ma már a felsőoktatás feladata nem pusztán a minőségi oktatást kell magában foglalja, hanem az intézményeknek a rendelkezésükre álló lehető legtöbb eszközzel támogatni kell a diákokat, hogy a tudás valóban sikeressé tegye őket. Ezért jó, ha a felsőoktatási intézmények is a teljesítményük növelésére ösztönzik a diákokat és tudatosítják bennük: tanulni igenis megéri" - tette hozzá.

A válságban a támogatások mértékére hívja fel a figyelmet a KRF
A főiskola szerint a kevésbé pályaorientált diákok intézményválasztását jelentősen befolyásolhatja az is, hogy a hallgató mely felsőoktatási intézménnyel jár jól anyagilag és melyikkel kevésbé. Az adható támogatások mértéke ugyanis nagyban múlik az intézmény szakmai kapcsolatain, az általa meghirdetett programok és pályázatok mennyiségén és sikerességén.

A diákok többsége szülői segítség nélkül nem vagy csak nehezen tud kijönni az ösztöndíjából. "Azt az összeget, amit egy hallgató, 400-500 forint óradíjas, sok esetben éjszakai vagy kültéri, kemény fizikai diákmunkával összeszedne, összegyűjtheti a főiskola falain belül is pusztán azzal, hogy, gondolva jövőjére, már középiskolásként nevez a versenybe vagy például mentorként segíti a leendő elsőévesek tájékozódását" - mondta el a rektor helyettes.

(www.edupress.hu)
Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.