A Budapesti Műszaki Főiskola (BMF) Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának jogelődje 2008-ban 110 esztendős. Ebből az alkalomból - a Magyar Tudomány Ünnepe és a 110 év a műszaki szakoktatás és kutatás szolgálatában című XXIV. Nemzetközi Kandó Konferencia eseményeihez kapcsolódva - iskolatörténeti kiállítást rendezett a Tavaszmező utcai Könyvtár a Tavaszmező utca 17. számú épület aulájában.
A kiállítást november 6-án dr. Turmezei Péter dékán nyitotta meg. Anyagát az elmúlt 30 esztendőben összegyűlt - nagyrészt - eredeti dokumentumok, relikviák, emléktárgyak képezik. Az iskola és jogelődeinek történeti szakaszai jelennek meg a kiállításon, hat vitrinben.
Fotó: EdupressA tárlók az intézmény történetének meghatározó szakaszait mutatják be, így 1898-1920 közötti Magyar Királyi Állami Mechanikai és Órásipari Szakiskolát, majd a Magyar Királyi Állami Mechanikai és Elektromosipari Szakiskolát. 1941-ben új képzési forma indult az intézményben és ekkor felvette az iskola Kandó Kálmán nevét, és Magyar Királyi Állami Kandó Kálmán Ipari Középiskola néven szerepelt a továbbiakban. 1957-1962-ig
Kandó Kálmán Híradás- és Műszeripari Technikumként, majd Felsőfokú Híradás- és Műszeripari Technikumként működött az intézmény.1969-től 1999-ig Kandó Kálmán (Villamosipari) Műszaki Főiskola megnevezéssel, felsőoktatási intézményként fogadta a hallgatókat. 2000. január 1-jétől a Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karaként folytatja képzési tevékenységét. A Kandó Iskola-történeti kiállítás megnyitóját megtisztelte jelenlétével a ma 93 éves Niklasz József egykori hallgató és kolléga, valamint több, a Kandó Technikumban végzett jelenlegi munkatárs is.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.