Újabb világrangsor: három magyar egyetemet soroltak a legjobbak közé Felsőoktatás
Eduline

Újabb világrangsor: három magyar egyetemet soroltak a legjobbak közé

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara, az Eötvös Loránd Tudományegyetem fizikusképzése és a Semmelweis Egyetem is felkerült a National Taiwan University (NTU) legfrissebb felsőoktatási rangsorára.

A National Taiwan University Ranking (NTU) készítői szakterületenként, a tudományos eredmények alapján rangsorolják a képzéseket, 300-as listákat összeállítva a szempontok alapján.

BME, ELTE, Semmelweis

A magyarországi mérnökkarok közül a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara került fel a listára, a 258. helyen végzett.

A BME főépülete. Újabb rangsorra került fel az egyetem

"A Ljubljanai Egyetemen és a BME Gépészmérnöki Karán kívül egyetlen szomszédunk műszaki egyeteme sem szerepel a 300-as listán, beleértve a bécsi vagy a pozsonyi műegyetemet is. Ha egy kicsit távolabbra tekintünk, sem cseh, sem olasz intézmény nem szerepel a listán. Sőt, a BME gépészmérnöki képzése olyan egyetemeket előz meg, mint a University of Pittsburgh, University of Edinburgh, University of Kaiserslautern, Trinity College Dublin" - olvasható a BME közleményében.

A Semmelweis Egyetem az orvostudományi rangsorban került a háromszáz legjobb közé, a 278. helyet megszerezve.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem fizika szakja a fizikusképzések rangsorában a 268. helyen végzett.

Mi alapján áll össze a rangsor?

Az NTU rangsora - amely 2007-2010 között Higher Education Evaluation and Accreditation Council of Taiwan (HEEACT) néven jelent meg - a tudományos cikkek alapján értékeli az egyetemek teljesítményét (minőségi cikkek száma, hivatkozások száma, h-index, nagy idézettségű cikkek).

A BME közleménye szerint a rangsort teljes egészében e közlemények vizsgálatával készítik, ezért az eredmény mind a kutatás „termelékenysége”, mind a kutatási eredmények hatása és a kutatási kiválóság szempontjából jól mutatja az intézményekben zajló tudományos kutatómunkát, amely jelentős hatással van a képzés minőségére is.