Hét életmentő dolog, amit minden egyetemistának be kell szereznie Felsőoktatás
Eduline

Hét életmentő dolog, amit minden egyetemistának be kell szereznie

Miért érdemes néhány zacskó instant tésztalevest és egy csomag toast kenyeret tartani a koliszobában? Hogyan spórolhatjátok meg a BKV-s büntetést? Íme, hét dolog, amivel könnyebb túlélni az egyetemi éveket.

Instant tésztaleves

Igen, tudjuk, nem a legegészségesebb étel, de néha életmentő. Friss kolisoknak mondjuk: a közös konyha hűtőjébőlmindig eltűnik valami, és nincs annál bosszantóbb, mint egy hosszú nap után arra értek haza, hogy a vacsorátok valaki más asztalára került, csak az a valaki elfelejtett erről szólni. Na ilyenkor jön jól a tésztaleves, amelyet biztonságos helyen - értsd: a szobádban, a szekrényedben vagy a fiókodban is - tárolhatsz, csak forró víz kell hozzá, és még laktató is. Ja, és az ára sem magas. Igazi hallgatóbarát termék.

A tea

Nem szeretjük különösképpen a teát, de eljön majd az a pillanat - nagyjából a vizsgaidőszak ötödik hetében -, amikor a kávénak már az illatától is hányingert kaptok, pedig hosszú éjszakai tanulás vár rátok. Ilyenkor jön jól egy-két csésze tea, amelyben szintén van koffein (bár nem annyi, mint a kávéban), így valamennyire frissebben folytathatjátok a magolást.

Toast kenyér

Tudjuk, hogy a toast kenyér nem túl ízletes, főleg pirítósnak jó, de felbecsülhetetlen kincs, ha épp holtfáradtan esel haza (esetleg egy buliból), és farkaséhes vagy. Ha ilyenkor van némi vaj és sajt is, már meg is van a vacsi: melegszendvics. Egy csomag tartós kenyér akár több kört is megspórolhat a sarki boltba, ami főleg késő este fontos.

Telefontartó tok mint bérlettartó

A telefonotok tokjába tett bérlet a legjobb helyen lévő bérlet - tartja a budapesti folklór. A sötét időkben rengeteg egyetemista gyűjtött be büntetést pusztán amiatt, hogy a másik nadrágban/táskában/kabátban hagyta a bérletét. A telefon azonban mindig velünk van, raádásul már a méretük is passzol a bérletekéhez. Ne feledjétek mellé pakolni a diákigazolványt is!

Futócipő, melegítőnadrág

Egyre több kutatás igazolja, hogy a szellemi képességeinkre is jótékony hatással van a testmozgás. Ugyanez igaz a vizsgaidőszakra is: ha már órák órta a könyvek felett görnyedsz, tarts legalább egy órás szünetet, ugorj bele a sportcipődbe és menj el futni. Felpörgeti a pulzusod, a levegő felfrissít, a tagjaidat is alaposan átmozgatod. Egy nem túl hajtós, de frissítő futás csodát tud tenni az aggyal, csökkenti a stresszt, így hatékonyabban tudsz tanulni.

A jó jegyzet

Jó jegyzeteket írsz az előadásokról, és jól jönne némi extra költőpénz? A legnagyobb létszámú előadásaid írt jegyzeted nem csak a vizsgádat könnyíti meg, de ha leboltolod egy fénymásoló szalonnal, akkor részesedést is kaphatsz a haszonból. Egy jól sikerült jegyzet akár 2-3 évg is kelendő lehet, ezt félévente százak is lemásolhatják, vagyis az  odafigyelésed néhány ezer forint passzív jövedelmet jelenthet a szemeszterek végén.

A visszanézhető előadások

Egyre kevesebb oktató számára jelent gondot, ha valaki felvételt készít az előadásairól, miért ne te lehetnél ez a valaki? A felvételt utána tőled kérné el mindenki, ami felhelyez a szociális térképre is. Nem mellesleg, amíg forog a kamera, olyan tárgyakra is koncentrálhatsz, ami nagyobb prioritást élvez az aktuális előadásnál, a felvételt meg visszanézheted te is akkor, amikor a legalkalmasabb számodra.