Három óra helyett hat hónapot és nemzetközi szakértők bevonását kérték az új felsőoktatási stratégia ellen tiltakozásokat szervező hallgatók és diákok – írta a hvg.hu.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma mindössze három órát adott az egyetemeknek arra, hogy megújítsák a hazai nemzetközi tanulmányok oktatását. Ezt utasították el az ELTE Társadalomtudományi Karának hallgatói és tanárai, akik felvették a kapcsolatot nemzetközi szakértőkkel és szakértői szervezetekkel – írta a hvg.hu.
Majtényi Balázs, a TáTK Nemzetközi Tanulmányok szakának oktatója, egyetemi docens elmondta, hogy nem csak nyugat-európai, de koreai és japán szakértőkkel is felvették a kapcsolatot, több helyről azonnal pozitív választ kaptak.
A Felsőoktatásért felelős államtitkárság pénteki sajtóközleménye és a kedden kiszivárgott felsőoktatási törvénytervezet megszüntette volna több egyetemi szak mellett a nemzetközi tanulmányok szakot és a konzisztóriumok bevezetésével elkaszálta volna az egyetemi autonómiát. Kedden jelentette be Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár, hogy megmaradhatnak nemzetközi tanulmányok szakok.
Egy televíziós interjúban azonban azt mondta, át kell alakítani a szakot, mert hibás az, hogy „mit, hogyan és hol tanítanak”. Erre az átalakításra kaptak három órát az egyetemek. Palkovics az interjúban azt is elmondta, a Rektori Konferencia kérte a szakok bezárását, ezt azonban Tausz Katalin, az ELTE TáTK dékánja cáfolta. Az interjút itt olvashatjátok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |