Már a jövő héten a kormány elé kerülhet a felsőoktatás átalakítása Felsőoktatás
MTI

Már a jövő héten a kormány elé kerülhet a felsőoktatás átalakítása

A jövő szerdai ülésén már biztosan tárgyalni fog a felsőoktatás átalakításáról a kormány - mondta a Kossuth rádió 180 perc című műsorában a kormányszóvivő hétfőn reggel.

Kovács Zoltán emlékeztetett: hónapok óta tartanak az egyeztetések a felsőoktatás tervezett átalakításáról, a kormányzat egyértelműen a megegyezésre törekszik, ugyanakkor ragaszkodik ahhoz, hogy a magyar felsőoktatás minél jobban idomuljon a világban zajló folyamatokhoz.

A stratégia

Oroszrulett a szakok indítása: teljes lesz a káosz

Felsőoktatási stratégia: kasztrálnák a rektorokat

Újabb átalakítás: a közszolgálati egyetem felé terelnék a hallgatókat

Itt a felsőoktatás újraszabályozása: a szakok 15 százalékát eltörlik

Megszűnhet az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kara is

A kormányszóvivő károkozással vádolta meg Niedermüller Pétert, a DK európai parlamenti képviselőjét, aki pénteken sajtótájékoztatón jelentette be, hogy pártja állásfoglalást kér az Európai Bizottságtól, mert úgy látja, a kormány felsőoktatási elképzelései több ponton is szembe mennek az Európai Uniót jellemző értékekkel.

"Olyan mennyiségű kárt okoz ennek az országnak, ami most már lassan nem is mérhető" - mondta Kovács Zoltán a DK-s politikusról.

"Nem azért, mert a politikai vélemények különböznek, mert ez természetes, hanem azért, mert szakmányban gyártják az olyan típusú feljelentéseket, amelyekről aztán hónapok kemény munkájával tud kiderülni, hogy nem volt semmilyen alapjuk" - tette hozzá.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.