Az egyetem most közleményben reagált a Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék megszűntetésével kapcsolatos hírekre.
Nem megszüntetésről, hanem átszervezésről van szó az ELTE Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszékével kapcsolatban - derül ki az egyetem közleményéből.
Az átszervezést ráadásul a megváltozott hallgatói igények miatt kialakult aránytalanságokkal indokolták. Ugyanis a Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék MA-specializációján idén már csak egy hallgató kezdte el ezt a képzést. A tanszéken ennek ellenére továbbra is nyolc oktató dolgozik, akik közül többüknek már most is más tanszékeken is kell tanítaniuk, hogy az előírt tanítási kötelezettséget teljesíteni tudják.
Az egyetem közleménye szerint a jelenlegi terv szerint a Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék nem beolvadna a Művelődéstörténeti Tanszékbe - ahogyan arról korábban hallani lehetett, hanem a kettőből jönne létre egy új, a Interdiszciplináris Gazdaság-, Társadalom- és Kultúrtörténeti Tanszék. Bár a végleges elnevezésről később születik majd döntés. Hozzátették, hogy ez az átalakítás sem oktatói elbocsátással, sem már meghirdetett képzés megszűnésével nem jár. "A gazdaság- és társadalomtörténeti műhely a Történeti Intézet egyik fontos tudományos és utánpótlás-nevelő központja, amelynek fennmaradását és további működését éppen ez a kényszerű összevonás tudja biztosítani" - írják a közleményben.
Azonban az is kiderül a közleményből, hogy ez az átalakítási folyamat nem csak a Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszéket érinti. "A Történeti Intézet tizenegy tanszékéből hat tanszék nem a jelenlegi állapotában, hanem a fenti célok szerint kialakított új formációkban, azaz négy új tanszékként fog továbbműködni" - tették hozzá.
Teljesen megújult kollégium várja az ELTE hallgatóit az új tanévtől
Átadták az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Nagytétényi úti kollégiumát szerdán Budapesten. Borhy László, az egyetem rektora kiemelte: energetikai szempontból és berendezését tekintve is teljesen megújult kollégium várja a hallgatókat az új tanévtől. Babos János szolgáltatási igazgató az MTI kérdésére elmondta: a korábbi 780-800 férőhelyről mintegy 830 férőhelyesre bővült a kollégium.