El lehet-e végezni állami ösztöndíjasként egy mesterszakot, ha egy alapszakon már megszereztétek a diplomát, később pedig egy külföldi egyetemen tanultatok? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
2009 és 2012 között elvégeztem egy hat féléves alapszakot, ami után egy külföldi egyetemen végeztem el egy mesterszakot, így már öt éve nem veszek részt a magyar felsőoktatásban. Az elmúlt időszakban viszont arra gondoltam, hogy szívesen elvégeznék egy mesterszakot a munkám mellett, és szeretném tudni, hogy a törvény által biztosított 12 államilag támogatott félévemből a fennmaradó hatot felhasználhatom-e még egy mesterképzés elvégzésére (levelező, esti vagy távoktatásos formában)?
A felsőoktatási törvény szerint egy hallgató - felsőoktatási szakképzésen, alap- vagy osztatlan képzésen, mesterszakon összesen - 12 félévig tanulhat állami ösztöndíjas formában.
Vagyis a tizenkettőből le kell vonni annyi félévet, ahányat a magyar felsőoktatásban állami támogatással eltöltöttetek, a maradékot fel lehet használni egy másik szak elkezdésére, elvégzésére.
A törvény szerint "a magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte".
Ezt kell tudnotok a hallgatói nyilatkozatról, ha idén felvételiztek
Ha szeptemberben állami ösztöndíjas, vagy állami részösztöndíjas képzést kezdtek meg, idén is kénytelenek lesztek aláírni a hallgatói nyilatkozatot (lánykori nevéb a hallgatói szerződést). Azok számára is feltételeket szab az állam, akiket átsoroltak önköltségesről államilag támogatott képzésre. De mit kell vállalni a nyilatkozat aláírásával?