Negyven elsőéves hallgató kaphat céges ösztöndíjat a szegedi egyetemen Felsőoktatás
MTI

Negyven elsőéves hallgató kaphat céges ösztöndíjat a szegedi egyetemen

Vállalati és intézményi partnereivel együttműködve több mint negyven elsőéves hallgatónak hirdet ösztöndíjat...

Vállalati és intézményi partnereivel együttműködve több mint negyven elsőéves hallgatónak hirdet ösztöndíjat szeptembertől a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara (SZTE GTK) - jelentette be Vilmányi Márton dékán pénteken.

Az SZTE GTK 2012 januárjában határozott arról, hogy partnereivel ösztöndíjakat alapít, ekkor derült ki, hogy csak önköltséges formában fogadhat alapképzésben tanulókat,  - mondta az egyetemi oktató annak kapcsán, hogy újabb vállalkozások csatlakoztak a szegedi közgazdászképzést támogató cégekhez.

Sikeresen pályázva 42 hallgató kapott ösztöndíjat 2012 szeptemberében. A programban részt vevő több mint húsz cég és alapítvány a diákok költségtérítésének felét vagy egészét vállalta át. A partnerek ezeket az ösztöndíjakat fenntartják, a másodévbe lépő hallgatók tanulmányait is támogatják, szeptemberben pedig további több mint negyven diáknak nyújtanak segítséget - tudatta a dékán.

Az ösztöndíjak lényegesen többet jelentenek a hallgatóknak az anyagi támogatásnál, mivel a cégek bevonják őket a munkába, így szakmai tapasztalatokat szerezhetnek. A kar számára is fontos a szoros kapcsolat a vállalkozásokkal, hiszen így közvetlen visszajelzést kapnak a képzésről - fogalmazott Vilmányi Márton.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a tanulmányaikat most kezdő hallgatók tíz év múlva olyan munkakörökben dolgoznak majd, amelyek ma még nem is léteznek, ezért a képzés szerkezetének kialakításához fontos megismerni a cégek várakozásait - hangsúlyozta a dékán. Tavaly három intézmény indított duális képzést, amelynek során a hallgatók tanulmányi idejük jelentős részét szakmai gyakorlattal töltik. Erről itt olvashattok.

A MAB jóváhagyása nélkül már nem indulhat új szak, de még így is vannak kérdéses diplomák az egyetemek kínálatában Felsőoktatás Gál Luca

A MAB jóváhagyása nélkül már nem indulhat új szak, de még így is vannak kérdéses diplomák az egyetemek kínálatában

Indulhat-e egyetemi képzés a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság támogatása nélkül? Mi a helyzet azokkal, amik korábban csak miniszteri engedéllyel jöttek létre? Egyáltalán, hogy jön létre új szak és mit reagált a Milton Friedman Egyetem a repülőmérnöki képzésük körüli felháborodásra?