Túlélőcsomag elsőéveseknek: ezek a legjobb budapesti helyek Felsőoktatás
Eduline

Túlélőcsomag elsőéveseknek: ezek a legjobb budapesti helyek

Melyik a legjobb budapesti könyvtár? Hol ebédelhettek 200-300 forintért? Hol lehet olcsón mozizni? Összeszedtük a legjobb budapesti helyeket, amelyekről minden elsőévesnek tudnia kell.

Ebédeljetek 200-300 forintból

Hónap végére ajánljuk a párszázas pizzát. Amennyire mi tudjuk, Budapesten a Király utcában nyílt az első 200 forintos pizzázó (Király utca 51.), ami előtt mindig sor áll, a pizzájuk ugyanis tisztességes méretű, könnyű tésztájú és finom. A M3-as metróval utazók előbb-utóbb betérnek majd valamelyik Trio-pizzázóba, a Nyugati téren, a Klinikáknál, a Nagyvárad téren, az Újpest-központnál, az Árpád hídnál és Kőbánya-Kispesten is van 200 forintos pizzájuk. Nyugodt szívvel ajánljuk a klasszikus sonkás, gombás, szalámis pizzák rajongóinak.

Ha valami merészebbre vágytok, próbáljátok ki a Vígszínháznál található Szelet! pizzázót (Szent István körút 12.), ahol tonhalas-olívás, csípős baconös és görög vega pizzákat is kóstolhattok 200 forintért. Egy százassal kerülnek többe az Egy nap a városban blog által dicsért La Pizza Di Mamma Sofia pizzaszeletei (Király utca 20.), amit mindenképpen próbáljatok ki, ha izgalomba hoz titeket a gorgonzolás-szalámis vagy a - nem viccelünk - nutellás pizza gondolata. Valami komolyabb ebédet ennétek 600-700 forintért? Olvassátok el ajánlóinkat itt és itt.

Könyvtárak

Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár (FSZEK) Kálvin térhez közeli épülete a legismertebb budapesti könyvtár. A helyben használat ingyenes, ha kölcsönöznétek is, váltsatok olvasójegyet. Az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK) gyűjteménye az országban a leggazdagabb, kölcsönözni viszont nem lehet (csak a Könyvtörténeti és Könyvtártudományi Szakkönyvtár egy részéről).

Az OSZK-hoz hasonlóan a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) könyvtára is kötelespéldány-jogosultsággal bír, tehát minden, Magyarországon megjelent könyvből és folyóiratból kapnak egy példányt. Részletes könyvtárkörképünket itt olvashatjátok.

Mozi, színház, múzeum és alternatív városnézés

A legtöbb moziban minden héten tartanak egy kedvezményes napot, érdemes ilyenkor menni, ha ezer forint alatt akarjátok megúszni a jegyárat. A diákkedvezményt is használjátok ki, ezzel az Urániában csak 700 forint egy jegy. A részletekről itt olvashattok.

Ha színházba mennétek, ajánljuk a színházak "last minute" szolgáltatását, a Ma este színházat, ahol minden nap körülbelül 30-35 aznap esti előadásra vásárolhattok jegyet, ennek megfelelően féláron. Ha olcsón vagy ingyen szeretnétek irodalomhoz, múzeumi belépőhöz jutni, itt vannak a részletek.

Budapestet sosem lehet eléggé megismerni: akár most költöztök a fővárosba, akár évek óta itt éltek, próbáljátok ki nagy kedvencünket, az alternatív városnéző túrák valamelyikét. A vezetett séták általában 1000-2000 forintba kerülnek: olyan történeteket, érdekességeket tudhattok meg a városról, hogy garantáltan másként fogtok tekinteni az épületekre, utcákra és parkokra. Ajánlónkért kattintsatok ide.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.