Tíz tanács gólyáknak: így biztosan nem szúrjátok el az egyetemi éveket Felsőoktatás
Eduline

Tíz tanács gólyáknak: így biztosan nem szúrjátok el az egyetemi éveket

Gólyaként különösen csábító, hogy ne járjatok be az előadásokra, esténként pedig egy egész pizzát benyomjatok egyedül, de inkább fogadjátok meg pár friss diplomás tanácsát, és ne tegyétek. A Buzzfeed gyűjtéséből szemezgettünk.

Ne görcsöljetek azon, hogy a legjobban legyetek: "Az egyetemen négy évetek lesz arra, hogy megtanuljátok, hogyan legyetek ti a legjobbak majd a munkahelyeteken" - Mandy Caruso, Parsons School for Design.

Már most tuningoljátok az önéletrajzotokat: "Ha azon dolgoztok, hogy az egyetemi rádió szerkesztői lehessetek, az menő meg minden, de senkit nem fog érdekelni, amikor beleírjátok az önéletrajzotokba. Inkább menjetek nyári gyakorlatra" - Chris Dignes, College of the Holy Cross.

Használjátok az egyetemi szolgáltatásokat: "Ingyen nyomtathatjátok ki a cuccaitokat, szóval tegyétek. Elérhetitek a világ összes akadémiai publikációját is, szóval tanuljatok valamit - bármit - ami érdekel" - Ashley Baccam, Grinnel College.

Nem biztos, hogy rögtön megtaláljátok a lelkitársatokat, és ez rendben is van: "Ne aggódjatok, ha azok, akikkel találkoztok, nem lesznek rögtön a lelkitársaitok. Előbb-utóbb úgyis találkoztok" - Jana Pollack, University of Vermont.

Jelentkezzetek ösztöndíjakra: "Jelentkezzetek bármire, amiből pénzt szerezhettek. Gondoljatok erre úgy, mint egy részmunkaidős állásra. Aztán diplomázzatok egy kis pénzzel a bankszámlátokon, vagy kevesebb hiteltartozással" - James Lamon, University of Texas.

Vegyetek fel hasznos választható tárgyakat: "Jelentkezzetek olyan kurzusokra, mint a számítógépes grafika vagy a programozás. Próbáljátok meg nem kosárfonásra elpazarolni az összeset" - Anne Louise Karollus-Shapiro, Skidmore College.

Nem kell minden buliban benne lennetek: "Majd azt akarjátok, hogy mindenben részt vegyetek, ami a campuson zajlik, de erre egyáltalán nincs szükség. Szakítsatok időt azokra a dolgokra, ami valóban fontos számotokra" - Julie Rosing, University of Cincinnati.

Tanuljatok külföldön: "Mindenképpen menjetek külföldre vagy vegyetek részt egy cserediák programon. Ha nem engedhetitek meg magatoknak, keressetek egy ösztöndíjat, amivel megoldhatjátok" - Lily Antflick, McGill University.

Rendben van, ha szakot váltanátok: "Ne aggódjatok, ha nem vagytok száz százalékig biztosak a szakirányotokban. Ha megutáltátok, teljesen oké, hogy változtattok rajta, ráadásul lehet, hogy a későbbi karriereteknek köze sem lesz ahhoz, amit az egyetemen tanultatok" - Kimberly Fellman, University of Tampa.

Ne féljetek a tanáraitoktól: "Maradjatok bent óra után és beszélgessetek a tanáraitokkal az előadásról. Később számíthattok rájuk, amikor ajánlólevelet kérnétek" - Leslie Rodriguez, Louisiana State University, Shreveport.

Tíz dolog...

Bakancslista: tíz dolog, amit meg kell tennetek, mielőtt betöltitek a húszat

Tíz dolog, amit csak igazi Pató Pálok érthetnek

Kapunyitási pánik: tíz ok, amiért retteghettek a diplomázástól

Tíz dolog, amit az egyetemen csinálhattok meg utoljára

Tíz dolog, amit sose kérdezz meg egy egyetemistától

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.