A magyar egyetemi hallgatók 58 százaléka dolgozik tanulmányai mellett, a külföldi hallgatóknál ez az arány 26 százalék - írta a Népszava pénteken, a Budapesti Metropolitan Egyetem kutatása alapján.
Az elsőéves diákok átlagosan 18 órányi munkát végeznek egy héten, a képzés előrehaladtával a munkával töltött idő hosszabbodik. A korábban vizsgált harmadévesek 2014-ben még átlagosan heti 17,6 órát, 2015-ben 20,1 órát, 2016-ra pedig már 24,8 órát dolgoztak - idézi a lap az egyetem legfrissebb Karrierterv című kutatásának eredményeit.
Hozzáteszi: ezt a problémát a kormány is felismerte, és a Fokozatváltás a felsőoktatásban című stratégia megoldást kínál arra, hogy a hallgatók kevesebb egyetemi jelenlétet igénylő, távoktatási (pl. levelező vagy digitális, online elérhető) rendszerben tanulhassanak.
Diákmunkát kerestek? Itt nézzetek körül.
Ennyit kell fizetni 2017-ben az egyetemi kollégiumi helyekért Budapesten
Még mindig az albérleti árak töredékéért lehet kollégiumi szobát bérelni Budapesten, nem csoda, hogy jelentős a túljelentkezés. Az idei évben is az albérleti árak feléért, de akár harmadáért is lehet kollégiumi szobát bérelni Pesten az egyetemi hallgatóknak. Az államilag támogatott képzésekre bekerülők a kollégiumi jelentkezésekbe is nemsokára belekezdhetnek, azonban az önköltséges formában tanulóknak is megéri a kollégium, ha van lehetőség a bekerülésre.