Továbbtanulását támogató tehetséggondozó, vállalati mentoring és ösztöndíj programban való részvételre pályázhatnak roma származású, felsőoktatásban tanuló hallgatók. Minden, amit tudni kell a HBLF-Romaster Alapítvány tanulmányi támogatásáról.
Kik pályázhatnak?
A programba kizárólag olyan diákok jelentkezését várják, akik diplomát adó felsőoktatási képzésen vesznek részt (alapképzés, osztatlan mesterképzés, mesterképzés), gazdasági, műszaki, jogi, informatikai vagy egészségügyi szakokon, nappali tagozaton.
Kiemelten várják olyan diákok jelentkezését, akik közgazdasági, pénzügy- és számvitel, informatika, programozó, villamosmérnök, gépészmérnök, vegyészmérnök, biomérnök, vagy más mérnöki szakon tanulnak jelenleg vagy kezdik meg tanulmányaikat 2017 szeptemberétől, nappali tagozaton. Ugyanis ezek a szakok a legkeresettebbek a támogató vállalatok részéről.
Mennyi az összeg?
A tanulmányi támogatás mértéke havonta 24.000 Ft (évi 12 alkalommal, a tanulmányok teljes időtartamára, azaz előreláthatóan 1-5 évre).
A támogatás az alábbi költségek megtérítésére használható fel:
- Tanrenden kívüli nyelv, ill. a továbbtanuláshoz kapcsolódó oktatás 50% (E tétel 100%-a bizonylatköteles)
- Oktatási anyagok, eszközök 15% (E tétel 100%-a bizonylatköteles)
- Utazási támogatás 10% (E tétel 100%-a bizonylatköteles)
- Ösztöndíjas szabad rendelkezésére 25% (E tétel 50%-a is bizonylatköteles)
Milyen papírokat kell csatolni a jelentkezéshez?
- az online vagy nyomtatott formában kitöltött pályázati adatlapot,
- a kézzel írt motivációs levelet,
- az "Önkéntes nyilatkozat roma származásról" című dokumentumot,
- a hallgatói jogviszony igazolást vagy értesítést sikeres felsőoktatási főiskolai vagy egyetemi felvételiről,
- érettségi bizonyítvány másolatát,
- az egyetemi leckekönyv hiteles másolatát (I. évfolyamos tanuló esetében az utolsó évvégi középiskolai bizonyítvány másolatát).
Hogyan kell pályázni?
A pályázatok benyújtására mind online, mind postai úton lehetőségetek van.
- A pályázati adatlap kitölthető az oldalon
- A pályázati anyag elküldhető a HBLF-ROMASTER Alapítvány címére: HBLF-ROMASTER Alapítvány, 1024 Budapest, Lövőház utca 7-9., 5. emelet A borítékra írjátok rá: „ROMASTER – Esélyprogram a Jövő Roma Vezetőiért”
Több mint 1500 diák kapott támogatást idén külföldi tanulmányokhoz
Ebben a tanévben több mint egymilliárd forintból támogatják egyetemisták és főiskolások külföldi tapasztalatszerzését a Campus Mundi programban. A Tempus Közalapítvány tájékoztatása szerint ez 1500 fiatal nemzetközi tanulmányait és szakmai gyakorlatát teszi lehetővé - írják közleményükben. A Campus Mundi program keretében a fiatalok a világ bármely országába utazhatnak részképzésre, szakmai gyakorlatra vagy rövid tanulmányútra.