"Ezt nem gondolhatja komolyan" - vélemények Orbán tandíjtervéről Felsőoktatás
Eduline

"Ezt nem gondolhatja komolyan" - vélemények Orbán tandíjtervéről

Minimálisra kell csökkenteni az államilag finanszírozott helyek számát, az egyetemet, főiskolát végzett embereknek a saját befizetéseikből kell működésben tartaniuk a felsőoktatást - így szabná át a felsőoktatást Orbán Viktor, aki szombaton beszélt a finanszírozási rendszer átalakításáról. Többen kifejtettétek a véleményeteket a tandíjkonstrukcióról, ezek közül válogattunk.

Ezt nem gondolhatja komolyan. Nem lenne baj a tandíjjal, ha ki lehetne fizetni egy átlag ember fizetéséből, és úgy oké lenne, hogy tényleg csak a legtehetségesebbeket támogatják. De ez?

Ez Magyarországon lehetetlenség, mert a diplomások sem keresnek annyit, hogy könnyedén vissza tudnák forgatni (fizetni) a képzésük költségét a rendszerbe.

Jó, de akkor csökkentsék az adókat, az állami elvonásokat, amely pénzekből az "ingyenes" oktatási rendszert finanszírozták. Ha van elvonás, van állami felsőoktatás, de az nem megy, hogy az állami elvonás mértéke világelső, de szolgáltatni nem akarnak a pénzünkből.

Persze önfenntartó, bocsánat, de egy jó oktatási rendszer támogatja a tehetséges tanulókat, akik megérdemlik, a lehetőséget. Az állam feladata, hogy ezt a lehetőséget biztosítsa, és nem az, hogy új autókra, iPadekre, tér, utca, híd, repülőtér, szállodákra és egyéb baromságokra költse azt a töménytelen pénzt, mert ha nincs jó felsőoktatásunk, akkor nem lesznek emberek, akik működtetik az államot...

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.