Átlagukkal a környezetvédelmi rangsoron szerepelnek a legjobban a magyar egyetemek.
Mekkora zöld területek találhatók az egyetemek campusain, mennyire törekszenek a klímaváltozás hatásainak csökkentésére, szelektíven gyűjtik-e a hulladékot, használnak-e víztakarékos berendezéseket, illetve vezettek-e be egyéb olyan intézkedéseket, amelyek környezettudatos hozzáállást tükröznek – írja a fő szempontokat a Debreceni Egyetem a Green Metric Ranking of World Universities listája kapcsán.
A listát a klímaváltozás miatt a tengerszint emelkedésében érintett University of Indonesia készíti 2010 óta, napjainkban már 520 felsőoktatási intézmény szolgáltat adatokat.
Magyar egyetemek a rangsorban:
- 107. Szegedi Tudományegyetem
- 244. Eötvös Loránd Tudományegyetem
- 311. Debreceni Egyetem
- 355. Pécsi Tudományegyetem
- 371. Szent István Egyetem
- 399. Budapesti Corvinus Egyetem
- 414. Miskolci Egyetem
- 472. Óbudai Egyetem
A listát a Kaliforniai Egyetem Davis-i központja vezeti, második helyen a Nottinghami Egyetem, a harmadikon pedig a holland Wageningen Egyetem és Kutatóközpont végzett.
Sajnálatos módon az oktatás minőségét rangsoroló listákon inkább hátrébb szorulnak a magyar egyetemek a közelmúltban:
Nem muzsikálnak jól a magyar egyetemek a legfrissebb világrangsorban
Az ELTE-t leszámítvan nem került magyar egyetem a top 500-ba. Évek óta csökkenő tendenciát mutat legnagyobb egyetemeink átlagos teljesítménye a világranglistákon. A Center of World University Rankings korábban sem a szívünknek kedves adatokat mutatta, de idén figyelmeztető jel lehet, hogy a legjobbnak számító ELTE is tovább folytatta a zuhanását a rangsorban, a többiek nagyjából stagnálnak a korábbi eredményükhöz képest, ami amúgy sem túl rózsás - derül ki a írásából.