Nem taníthat tovább a furcsa "oktatófilmben" szereplő tanszékvezető Felsőoktatás
MTI

Nem taníthat tovább a furcsa "oktatófilmben" szereplő tanszékvezető

Nem taníthat tovább a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE) Angyal Miklós megbízott tanszékvezető, akinek ügyében újra áttekintették a vizsgálat anyagát, amelyet az "egyetem szellemiségével összeegyeztethetetlen" videófilm miatt folytattak le - tájékoztatta az intézmény hétfőn az MTI-t.

Azt írták: az NKE vezetése Angyal Miklós rendőr ezredes, egyetemi docens ügyében a múlt héten érkezett bejelentés alapján ismét áttekintette annak a vizsgálatnak az anyagát, amelyet az intézmény korábbi vezetése nyáron folytatott az egyetem Krimináltaktikai és Metodikai Tanszékének megbízott vezetője ellen a Kreatív bűnüldözők című vetélkedőre készített videófilm miatt. 

Közölték: az NKE továbbra is elismeri Angyal Miklós szakmai kvalitásait és oktatói, valamint tudományos tevékenységét, ugyanakkor úgy ítéli meg, hogy "az elkészült kisfilm tárgya, hangvétele és stílusa összeegyeztethetetlen az egyetem szellemiségével és értékrendjével, továbbá súlyosan rombolja az intézmény megítélését". 

Ennek megfelelően az NKE vezetése hétfőn kezdeményezte az országos rendőrfőkapitánynál, hogy szüntessék meg Angyal Miklós NKE-re vezénylését, ezzel befejezte oktatói tevékenységét az egyetemen.

Furcsa oktatófilm készült a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen

Szokatlan videót készített a Nemzeti Közszolgálati Egyetem néhány hallgatója. Indulatokat keltett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karán egy, a tavaszi szemeszterben készült „oktatóvideó", amelyben diáklányok, leendő rendőrtisztek „vulgáris szavakkal dobálózva adnak elő egy jelenetet" - írja az Átlátszó. A hallgatók önként jelentkeztek a feladatra.

Van, ahol 90 százalékos a bezuhanás - eltűnnek az egyetemista és a 30 év fölötti nyelvvizsgázók Nyelvtanulás Székács Linda

Van, ahol 90 százalékos a bezuhanás - eltűnnek az egyetemista és a 30 év fölötti nyelvvizsgázók

Azok, akik a középiskolás éveik alatt nem szereznek nyelvvizsgát, valószínűleg már nem is fognak. Erre mutatnak rá legalábbis az Oktatási Hivatal Nyelvi Akkreditációs Osztályának adatai, amelyek szerint nem csak a ritkább nyelvekből vizsgázók vannak eltűnőben, hanem huszonéves egyetemisták és a 30 éven felüliek is.