Fricska a miniszternek: "elvárás volt", hogy újra pályázzon a miskolci rektorjelölt Felsőoktatás
Eduline

Fricska a miniszternek: "elvárás volt", hogy újra pályázzon a miskolci rektorjelölt

Dékánként megfelelően vezette a gépészmérnöki kart, amely meghatározó szerepet tölt be az egyetem életében mind...

Dékánként megfelelően vezette a gépészmérnöki kart, amely meghatározó szerepet tölt be az egyetem életében mind hallgatói létszámát, mind bevételeit tekintve. Az előző körben az egyetem szenátusa őt rangsorolta a jelöltek közül az első helyre, így elvárás is volt, hogy újra pályázzon - válaszolta Illés Béla a boon.hu-nak arra a kérdésre, miért pályázott újra a Miskolci Egyetem rektori posztjára, miután első pályázatát nem fogadta el az emberi erőforrások minisztere.

Ahogy korábban megírtuk, bár az első körben a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánja kapta a legtöbb szavazatot, Balog Zoltán erőforrás-miniszter úgy döntött, új pályázatot kell kiírni. Akkor az egyetem három kari vezetője, professzora nyújtott be pályázatot, a szenátus a pályázatok alapján Illés Bélának 21, Palotás Árpád Bencének 8, Barkai Lászlónak pedig 7 szavazatot adott.

Illés elmondta: változtatott a pályázatán. Szerinte a közeli főiskolákkal összefogva egy hálózatszerű felsőoktatási rendszert kellene létrehozni. Az intézményeknek egyezségre kellene jutniuk, hogy hol mit érdemes oktatni. Illés fontosnak tartja a karok gazdálkodásának áttekinthetőségét is, a piacképes képzéseket pedig meg kell tartani.

A második körben Illés mellett Barkai László, az Egészségügyi Kar dékánja és Torma András, az Állam- és Jogtudományi Kar dékánja pályázott. A Miskolci Egyetem szenátusa július 25-én véleményezi a rektori pályázatokat, Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter július 31-ig dönt, az új rektor augusztus 15-én foglalja el posztját.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.