Mire jók az egyetemi rangsorok? Felsőoktatás
Eduline

Mire jók az egyetemi rangsorok?

Tudni szeretnétek, milyen szempontok alapján állítják össze az egyetemi-főiskolai rangsorokat?

Idén is az ELTE végzett a hazai felsőoktatási rangsor élén. Merre tovább?

Tudni szeretnétek, milyen szempontok alapján állítják össze az egyetemi-főiskolai rangsorokat? Van esély arra, hogy néhány éven belül több magyar felsőoktatási intézmény szerepeljen a nemzetközi rangsorok első kétszáz helyezettje között? Ezekre a kérdésekre is választ kaphattok az ELTE PPK Társadalmi Kommunikáció Kutatócsoportjának december 5-i konferenciáján. A legfrissebb HVG-rangsort itt nézhetitek meg.

A rangsor-kutatások vezető projektje az UnivPress-ranking, melynek megvalósítói a sanghaji és taipeji nemzetközi rangsor-konferenciákon is bemutatkoztak, a projektben részt vesz az ELTE PPK Társadalmi Kommunikáció Kutatócsoportja is.

A kutatócsoport a Magyar Rektori Konferenciával, az Oktatási Hivatallal és a Felsőoktatási Tervezési Testülettel együttműködésben szervezi a konferenciát, amelyen előadást tart Mezey Barna, az ELTE rektora, a Magyar Rektori Konferencia elnöke. A rendezvényen a felsőoktatás minőségét értékelő legfontosabb szervezetek vezetői, meghatározó rangsor-kutatók és az egyetemek vezetői vitatják meg a rangsor-készítés aktuális szakmai és felsőoktatás-politikai kérdéseit. A programot itt találjátok.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.