Ingáznak a brit egyetemisták, így spórolnak Felsőoktatás
Eduline

Ingáznak a brit egyetemisták, így spórolnak

A legtöbb egyetemistát felvillanyozza, ha végre kollégiumba költözhet, és önállóan, szülői felügyelet nélkül hozhat...

A legtöbb egyetemistát felvillanyozza, ha végre kollégiumba költözhet, és önállóan, szülői felügyelet nélkül hozhat döntéseket. De ez nem való mindenkinek - írja a Guardian. Az Oxford Brookes University felmérése szerint minden negyedik diák több mint tíz mérföldet utazik reggelente a campusra.

A legtöbben a magas tandíj, az emelkedő bérleti díjak - sok elsőéves nem kap azonnal kollégiumi szobát - és megélhetési költségek miatt maradnak otthon. Azok vannak a legnehezebb helyzetben, akik olyan szakra szeretnének járni, amelyet csak kevés helyen indítanak: közülük sokan végzik távoktatási formában a tanulmányaikat.

Van olyan hallgató is, aki az első, kollégiumban töltött év után hazaköltözött: úgy döntött, inkább Londonból jár le Oxfordba minden egyes nap: angol és japán szakon tanul, amit imád. "Órákat töltök utazással naponta, társasági életre is kevesebb időm van, és rettenetesen messze vagyok az egyetemi könyvtártól" - mondja Helen Jenkins, aki bevallja: a "diákélet" nem neki való.

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.