A hét hírei: a 2015-ös felvételitől az online tanulásig Felsőoktatás
Eduline

A hét hírei: a 2015-ös felvételitől az online tanulásig

Megnéztük, mire számíthatnak a 2015-ben felvételizők. Utánajártunk, hogyan tanulhattok a világ legjobb egyetemein otthonról, teljesen ingyen, és hogyan tehettek félre több ezer forintot havonta, hallgatóként. A hét hírei és cikkei.

Ilyen lesz a 2015-ös felvételi

Tovább emelkedik a minimumponthatár, a pontszámítás szabályai viszont nem változnak. Több szakhoz jövőre is kötelező lesz egy vagy két emelt szintű érettségit tenni. Összefoglalónkat itt találjátok.

Így tanulhattok a világ legjobb egyetemein, otthonról

Programozást és nyelvet is tanulhattok, bölcsészet- vagy természettudományi kurzusokon vehettek részt a legjobb internetes oldalakon: top 25-ös listánkat itt találjátok.

Élet hallgatóként

Már két-három hete elkezdődött az oktatás az egyetemeken, főiskolákon. Megnéztük, milyen a diákok élete: mémösszeállításunkat itt találjátok, itt pedig arról a hét tanári típusról olvashattok, akikkel biztosan találkoznak a hallgatók. Tíz mondat, amellyel minden bölcsészt őrületbe lehet kergetni.

Hogyan spórolhattok havi több ezer forintot egyetemistaként? Jó bankválasztás, részmunkaidős állás, telekocsi, tervezés: tippeinket itt olvashatjátok. Majdnem hétezer forintot kell fizetnetek, ha nem tanultok tovább: részletek itt.

Izgalmas, diákok által megálmodott találmányok: a top 10-es listát itt találjátok.

Taroltak a magyar egyetemek a legfrissebb világrangsorban

A Debreceni Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem is felkerült a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, a természettudományos képzéseket rangsoroló listájára. A QS összes tematikus listájában szerepelnek magyar intézmények: a társadalomtudományi és menedzsmentképzések rangsoráról itt, a legjobb művészeti és bölcsészettudományi képzésekről itt, a mérnöki és műszaki képzések rangsoráról itt, az élet- és orvostudományi képzések listájáról pedig itt olvashattok.

Az összesített rangsorra négy magyar egyetem került fel: erről itt olvashattok, az ötven évnél fiatalabb felsőoktatási intézmények toplistáját pedig itt nézhetitek meg.

Átmennétek a legnépszerűbb nyelvvizsgákon?

Új sorozatunkban a legnépszerűbb nyelvvizsgatípus próbavizsgáit vesszük sorra. A Rigó utcai nyelvvizsgát itt, a BME nyelvvizsgáját itt, a Corvinusét itt, a City & Guilds nyelvvizsgáját itt, az Euroexam nyelvvizsgát pedig itt próbálhatjátok ki.

Hogyan tanulhattok nyelveket otthonról, teljesen ingyen? Itt nézhetitek meg.

Ezek az ország legjobb középiskolái

Melyik iskola vezeti a legjobb gimnáziumok, szakközépiskolák, egyházi, alapítványi vagy két tanítási nyelvű intézmények listáját? Hol teljesítenek a legjobban a diákok az OKTV-n és az érettségin? Hamarosan megjelenik a HVG 2015-ös középiskolai rangsora: a 2014-es rangsort feldolgozó összes cikkünket itt találjátok.

Nem csak Marx tűnik el a Corvinus aulájából

Nemcsak a Marx-szobrot, hanem Nagy Imre és Teleki Pál emléktábláját is elvitték a Budapesti Corvinus Egyetem aulájából. Az egyetem azt mondta: az aula eklektikus jellegét akarták megszüntetni. Ahogy korábban beszámoltunk róla, a Marx-szobor az egyetemtörténeti kiállítás része lesz, így elképzelhető, hogy a másik két tábla is oda kerül.

Hogyan lehet valakiből magántanuló?

Különösebb indoklás nélkül is kérheti a szülő, hogy gyermeke magántanulóként végezhesse el az általános vagy középiskolát. Az órákra és az egyéb foglalkozásokra nem kötelező bejárni, vizsgát viszont kell tenni a tantárgyakból. A részleteket itt olvashatjátok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!