Lehet, hogy hamarosan a kukában landol a felsőoktatási intézményeket négy kategóriába osztó Klinghammer-féle felsőoktatási stratégia nagy része. Megnéztük, milyen portfóliót kell összeállítaniuk azoknak a tanároknak, akik magasabb fizetési kategóriába szeretnének kerülni. Cikksorozatunkban ezúttal a BME és az ELTE lágymányosi campusának közelében lévő olcsó éttermeket mutattuk be, de olvashattatok a 2014-es pontszámítási szabályokról és a kötelező közösségi munkáról is. A hét hírei és cikkei.
Pontszámítási szabályok 2014-ben
Azoknak, akik alap- vagy osztatlan szakra szeretnének bekerülni, legalább 260 pontot kell gyűjteniük, a felsőoktatási szakképzéseken pedig 220 lesz a minimumponthatár 2014-ben. A mesterszakokon 100-ból legalább 50 pontot kell megszerezni. Az alap- és osztatlan szakos, illetve a felsőoktatási szakképzéseken érvényes pontszámításról itt, a mesterszakosról pedig itt olvashattok.
Így lehet elrontani a felvételit
November 15-ig jelentkezhettek a februárban induló egyetemi, főiskolai képzésekre. Összegyűjtöttük azokat a hibákat, amelyeket a jelentkezés során elkövethettek. A listát itt találjátok, a keresztféléves felvételiről szóló összes cikkünket pedig itt olvashatjátok.
Olcsó éttermek a BME és az ELTE környékén
Nem volt időtök ebédet főzni, vagy csak szívesen beülnétek valahova a barátaitokkal egy ebédre? Cikksorozatunk harmadik részében a BME és az ELTE lágymányosi campusának környékét fedeztük fel: öt olyan éttermet mutattunk be, ahol már 500-600 forintért meleg ebédet kaptok. Az ELTE BTK-ELTE ÁJK-Corvinus háromszögben található kajáldákról készült cikkeinket itt és itt találjátok.
Mégsem lesznek közösségi főiskolák?
A Népszabadság információi szerint Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, illetve Maruzsa Zoltán felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár azt szeretné elérni, hogy a legújabb felsőoktatási stratégia nagy részét ne terjesszék a parlament elé. A Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkár által kidolgozott stratégiát a Felsőoktatási Kerekasztal is elfogadta, most azonban úgy tűnik, csak az intézmények finanszírozásának átalakítása valósulhat meg. A részleteket itt találjátok.
Íme, a pedagógusportfólió követelményei
Szeptember 1-jével minden tanárt, aki legalább két év szakmai tapasztalattal rendelkezik, azonos fizetési kategóriába soroltak, így a régebb óta a pályán lévő, illetve szakvizsgával rendelkező pedagógusok elvesztették bérelőnyüket. Ők először 2014-ben kezdeményezhetik a minősítő vizsgát: ehhez szükség van egy úgynevezett portfólióra is - megnéztük, milyen dokumentumokat, beszámolókat kell tartalmaznia. Cikkünket itt olvashatjátok.
Újra akciózott a Középiskolai Hálózat
A középiskolások kedden a Szent Margit Gimnázium előtt, egy hiányos tankönyvcsomaggal várták volna Hoffmann Rózsát, a köznevelésért felelős államtitkár azonban előző nap lemondta a látogatását. A diákok transzparensekkel üzentek: a részleteket itt találjátok. Még novemberben is fénymásolatokból tanulnak egy óbudai iskolában: erről itt olvashattok.
Ilyen a kötelező közösségi munka
Azoknak, akik 2016-ban érettségiznek, a 9-11. osztályban ötven óra közösségi szolgálatot kell végezniük. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat: cikkünket itt találjátok.
Ennyien tanulhatnak a közszolgálati egyetemen
Nyilvánosságra hozták a Nemzeti Közszolgálati Egyetem 2014-es keretszámait: ösztöndíjasként alapképzésen 1542-en, mesterképzésen 495-en kezdhetik meg a tanulmányaikat.A részleteket itt olvashatjátok.
Jövő héten folytatódik az őszi érettségi
November 6-tól 12-ig emelt szinten, november 21-től 29-ig pedig középszinten vizsgáznak a diákok. Az összes írásbeli feladatsort és a hivatalos megoldásokat itt nézhetitek meg, az őszi érettségiről pedig itt találjátok legfrissebb cikkeinket.