Itt a 2013-as egyetemi rangsor: ezek a legjobb bölcsészkarok Felsőoktatás
Eduline

Itt a 2013-as egyetemi rangsor: ezek a legjobb bölcsészkarok

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, valamint a Károli Gáspár Református Egyetem - ezek az intézmények vezetik a HVG 2013-as bölcsészettudományi képzésterületi rangsorát.

Az ELTE és a Miskolci Egyetem a hallgatói és az oktatói rangsor élén

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem két kara, a bölcsész és a pedagógiai továbbra is tartja első helyét a hallgatók teljesítménye alapján összeállított 2013-as részletes rangsorban - az ELTE BTK a legnépszerűbb bölcsészkar az országban, de a középiskolai tanulmányi versenyek helyezettjeinek száma is itt a legmagasabb. Az ELTE két karán, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem bölcsészkarán 400 feletti volt a felvett hallgatók pontszámának átlaga, annak ellenére, hogy idén már - az állami ösztöndíjas helyek csökkenése miatt - az önköltséges elsőévesek eredményei is számítanak.

Az ELTE mellett a legjobb öt közé jutott a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Károli Gáspár Református Egyetem és a Debreceni Egyetem is. A huszonhét rangsorolt intézményből tizenötben a nyelvvizsgával rendelkező elsőévesek aránya nem érte el az ötven százalékot - a legjobb eredményt ebben az ELTE BTK és PPK, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem érte el.

Rang (oktatók kiválósága)

Intézmény

Rang (hallgatók kiválósága)

Intézmény

1.

Miskolci Egyetem BTK

1.

Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK

1.

Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK

1.

Eötvös Loránd Tudományegyetem PPK

3.

Pázmány Péter Katolikus Egyetem BTK

3.

Károli Gáspár Református Egyetem BTK

4.

Eszterházy Károly Főiskola BTK

4.

Debreceni Egyetem BTK

5.

Debreceni Egyetem BTK

5.

Pázmány Péter Katolikus Egyetem BTK

5. Szegedi Tudományegyetem BTK    

Rangsor az oktatók teljesítménye alapján

Az összesített oktatói rangsor élén a Miskolci Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem áll, a harmadik a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a negyedik az egri Eszterházy Károly Főiskola, az ötödik pedig holtversenyben a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem. Az oktatói rangsorban elért helyezések az akadémikusok és akadémiai doktorok számának figyelembe vétele miatt a HVG Diploma kiadványétól eltérőek lehetnek.

A HVG Diploma különszámában minden fontos információt megtalálsz az alap- és mesterszakokról, megismerheted a pályakövetési rendszer adatait, valamint megtudhatod, mekkora kiadással kell számolniuk az elsőéves hallgatóknak, milyen változások várhatóak a felsőoktatásban, mennyibe kerül a külföldi továbbtanulás, és milyen szempontok alapján érdemes egyetemet-főiskolát választani. A Diploma különszámot keresd az újságárusoknál vagy rendeld meg itt a kiadótól közvetlenül.