Ezek az ország legjobb jogi karai - itt a 2013-as rangsor Felsőoktatás
Eduline

Ezek az ország legjobb jogi karai - itt a 2013-as rangsor

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Károli Gáspár Református Egyetem, a Debreceni Egyetem és a Miskolci Egyetem - ezek az intézmények vezetik a HVG 2013-as jogász képzésterületi rangsorát.

Az ELTE jogi karának épülete. Vezeti a hallgatói rangsort

A 2012-es felvételin már csak az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem hirdethetett állami ösztöndíjas helyeket - ez meg is látszik a két intézmény adatain, első helyen erre a két egyetemre jelentkezett a legtöbb diák. A felvett hallgatók teljesítménye alapján összeállított rangsort az ELTE, a Pázmány és a Debreceni Egyetem vezeti, de az öt legjobb közé került a Szegedi Tudományegyetem és a Miskolci Egyetem is.
Rang (oktatók kiválósága alapján) Intézmény Rang (hallgatók kiválósága alapján) Intézmény
1. Károli Gáspár Református Egyetem ÁJK 1. Eötvös Loránd Tudományegyetem ÁJK
2. Pázmány Péter Katolikus Egyetem JÁK 2. Pázmány Péter Katolikus Egyetem JÁK
2. Miskolci Egyetem ÁJK 3. Debreceni Egyetem ÁJK
4. Eötvös Loránd Tudományegyetem ÁJK 4. Szegedi Tudományegyetem ÁJK
5. Szegedi Tudományegyetem ÁJK 5. Miskolci Egyetem ÁJK
5. Pécsi Tudományegyetem ÁJK
5. Széchenyi István Egyetem ÁJK

Rangsor az oktatók teljesítménye alapján

Az oktatói eredmények, valamint az oktató-hallgató arány alapján összeállított részletes rangsor élén a Károli Gáspár Református Egyetem jogi kara áll, a második - holtversenyben - a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem. A negyedik helyet az Eötvös Loránd Tudományegyetem szerezte meg, míg az ötödik helyen a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a győri Széchenyi István Egyetem osztozik. Az oktatói rangsorban elért helyezések az akadémikusok és akadémiai doktorok számának figyelembe vétele miatt a HVG Diploma kiadványétól eltérőek lehetnek.

A HVG Diploma különszámában minden fontos információt megtalálsz az alap- és mesterszakokról, megismerheted a pályakövetési rendszer adatait, valamint megtudhatod, mekkora kiadással kell számolniuk az elsőéves hallgatóknak, milyen változások várhatóak a felsőoktatásban, mennyibe kerül a külföldi továbbtanulás, és milyen szempontok alapján érdemes egyetemet-főiskolát választani. A Diploma különszámot keresd az újságárusoknál vagy rendeld meg itt a kiadótól közvetlenül.