Alessandro Ford volt az első nyugati hallgató, aki beiratkozhatott az észak-koreai Kim Ir Szen Egyetemre.
Nyugat-Európában az érettségit vagy az egyetemi alapképzést követő egy évet arra használják a diákok, hogy önkénteskedjenek, világot lássanak. A 18 éves Alessandro Ford pedig gondolt egy merészet és beiratkozott az észak-koreai Kim Ir Szen Egyetemre. Míg Kínából és Oroszországból számos hallgatója van az egyetemnek, addig Ford volt az első nyugati diák.
Azért Észak-Koreát választotta, mert édesapja, a politikus Glyn Ford már többször járt ott diplomáciai úton és könyvet is írt az országról. Az apja gyakran azzal fenyegette, ha nem szedi össze magát a tanulásban, elküldi Észak-Koreába, ezzel azonban nem a rettegést váltotta ki, hanem az érdeklődést az ország iránt.
Fél évet járt az egyetemre és egyáltalán nem kényeztették el. Hetente mindössze 10 percet beszélhetett az édesanyjával, felügyelők lesték minden lépését. A kollégiumban guggolós mosdó, közös fürdőhelyiség és spártai körülmények várták, télen még meleg víz sem volt mindig.
Az egyetemen sok mindenről beszéltek, de persze észak-koreai szemszögből. „Őszintén azt gondolom, mindenki mélyen hitt abban, amit mondott, hogy Észak-Korea egy elszegényedett ország, amit az Egyesült Államok sanyargatott és döntött nyomorba” – mondta Alessandro Ford a Guardiannak.
Diáktársainak megmutatta Eminem zenéjét, mire azt kérdezték tőle, miért a szexről és a drogokról énekel, miért nem a családjáról és a hazájáról? Észak-Koreában tilos a házasság előtti szex, így osztálytársai még szüzek voltak, a legtöbbjük egyedül volt, de akiknek volt is párja, távolságtartóan viselkedtek, még véletlenül se lehetett csókolózni látni őket.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |