Milyen az egyetemi élet az Edutuson? Hova érdemes beülni a campus környékén? Szetei Katalin, az Edutus Főiskola budapesti tagozatának harmadéves turizmus-vendéglátás szakos hallgatója mesélt az Eduline-nak.
Milyen volt az első éved?
Az első év elég nehéz volt, rengeteg tárgyam volt. Volt olyan nap, amikor reggel 8-tól este 7-ig bent voltam az iskolában, és emellett dolgoztam is. Az első félév után nagyjából sikerült belerázódnom és felvenni a ritmust. Ami a legjobban megmaradt bennem, talán az, amikor protokollversenyen vettünk részt. Már a felkészülés is emlékezetes volt, ahogy a bemutatkozó videót készítettük és a feladatokra felkészültünk, nagyon összehozta a csapatot, sokat nevettünk.
Milyen elvárásokkal érkeztél az egyetemre, ebből mi az, amit megkaptál? Mi az, amin változtatni lehetne?
Mindig azt hallottam, hogy az egyetemi élet nagyon emlékezetes az emberek életében, bulikkal és felejthetlen élményekkel teli. Ezért nagyon vártam és reméltem, hogy jó társaságban és hangulatban tölthetem el ezeket az éveket. Ezenkívül azt vártam a főiskolától, hogy egy konkrétabb képet kapjak a jövőmről, hogy el tudjam dönteni, mit akarok majd dolgozni pontosan, és ha odakerülök, nagyon jó legyek a szakmámban.
Összességében ezt meg is kaptam, sokat önállósodtam és sokkal konkrétabb elképzeléseim vannak a jövőmmel kapcsolatban, mint mielőtt idejöttem. Az első évtől kezdve dolgoztam, hogy a tandíjamat magam tudjam fizetni, ezért már a munka világába is betekintést nyertem. Szerintem amin változtatni kellene, az a szaktárgyak összetétele. Lehetne több választható szakirány az iskolában. Ezenkívül a közösségi életet fel lehetne dobni több sportolási lehetőséggel, külső programmal és sokkal több bulival.
Campusportré |
Cikksorozatunkban utánajárunk, hol lazítanak, buliznak, pihennek, kirándulnak a különböző egyetemek és főiskolák hallgatói. Mit szeretnek az alma materben, és min változtatnának? Hol szoktak ebédelni, sportolni, barátokkal találkozni? Hetente egyszer mikrofonvégre kapunk egy-egy hallgatót. |
Igénybe veszed az egyetemi sportolási lehetőségeket?
Igen, a főiskolánkhoz tartozik egy edzőterem (az épülettől 30 percre a parlament mellett) és a főiskolánk hallgatói kedvezményesen használhatják. Mivel én ott is dolgozom, ezért sokat vagyok ott és szoktam is használni.
Melyik a kedvenc helyed a campuson?
A kedvenc helyem a főiskola mellett található Feneketlen-tó, amikor jó idő volt, sokszor ültünk ki oda lyukasóráinkban vagy a vizsgákra tanulni.
Hol szoktál ebédelni? Milyen jó helyek vannak az egyetem környékén?
Az épületen belül van egy ebédlő, ahol minden nap két különböző menüből lehet választani, de a környéken van pizzázó, gyrosos és kínai étterem is. Ezen kívül 10 perc sétára van az Allee bevásárlóközpont is, aminek az éttermeiben is szoktam néha enni, ha több idő van.
Hova jártok bulizni?
A gólyabálokon részt szoktam venni, azok elég jó bulik szoktak lenni. Volt már a Dobozban, a Remix Clubban és a Morrison’s Klubban is. Ezen kívül ritkán vannak egyetemi bulik, inkább kocsmatúrák szoktak lenni a belvárosi bárokban.
Kirándulás, kikapcsolódás? Mit ajánlasz Budapesten?
Budapesten rengeteg lehetőség van a kikapcsolódásra. Az egyik kedvenc kirándulóhelyem a Margit-sziget. Szeretek moziba járni, illetve beülni a belvárosi bárokba, az egyik leghangulatosabb szerintem nyáron a Fröccsterasz és a Bálna Terasz. Szoktam koncertekre járni a Budapest Parkba, és bár még nem voltam, de mindenképp el akarok menni egy Sziget Fesztiválra is.
Mindenben segítünk egymásnak: vizsgák előtt, közben, után
Hogyan zajlanak egy tánctanárnak készülő hallgató mindennapjai? Erről mesélt Szelezsán Rebeka, a Magyar Táncművészeti Egyetem másodéves táncos és próbavezető szakos hallgatója, aki néptánc specializációra jár. Helyileg azonban nem Budapesten, hanem Nyíregyházán tanul, ugyanis a Nyíregyházi Egyetem ad helyet szakjának. Milyen volt az első éved? Nagyon jó volt az első évem is már.