Új rektora lesz az ELTE-nek augusztustól Felsőoktatás
MTI

Új rektora lesz az ELTE-nek augusztustól

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) szenátusa támogatja Borhy László akadémikus, a Bölcsészettudományi Kar dékánjának kinevezését a felsőoktatási intézmény rektori posztjára.

Az egyetem szenátusa hétfői ülésén szavazott a rektori pályázatról, az eredményt az egyetem honlapján tették közzé.

A posztra egyetlen jelölt, Borhy László akadémikus, a Régészettudományi Intézet vezetője nyújtott be pályázatot. Az egyetem legfőbb döntéshozó szerve a titkos szavazáson 41 igen szavazattal támogatta 2 nem szavazat ellenében az akadémikus pályázatát.

A közleményben kitértek arra is, hogy az új rektor megválasztásának menetét törvény írja elő. A hatályos felsőoktatási törvény szerint a rektor kinevezésére a fenntartó miniszter tesz javaslatot a köztársasági elnöknek.

A benyújtott valamennyi, a pályázati feltételeknek megfelelt pályázatot a szenátus véleményezi, és tagjai többségének szavazatával dönt a rektorjelölt személyéről, rangsort állítva a jelentkezőkről. A szenátus döntését megküldi a munkáltatói jogkör gyakorlójának, aki a szenátus véleményének mérlegelésével dönt a vezetői megbízásról.

Az ELTE új rektorának megbízatása augusztus 1-jén kezdődik és négy évre szól. Borhy László Mezey Barnát válthatja a poszton, aki 2010-től irányította az egyetemet.

Az ELTE a világ legjobb egyetemei közt: több szakterületen is felkerült a listára

Az ELTE 10 tudományág területén ért el helyezést a QS legfrissebb rangsorában. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem a QS legfrissebb szakterületi rangsorán a világ elitegyetemei között, a 101-500. helyen szerepel 46 tudományág közül 10-ben - áll az intézmény közleményében. Az ELTE a legjobb eredményét a régészetben érte el, ott már az első száz intézmény közelébe sikerült kerülni.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.