Azért nem adták ki az abszolutóriumot a hallgatóknak, mert rossz volt az átlaga Felsőoktatás
eduline/mti

Azért nem adták ki az abszolutóriumot a hallgatóknak, mert rossz volt az átlaga

Új, egyértelműbb szabályokat vezetnek be az abszolutórium kiadására. Volt ugyanis olyan egyetem, ahol nem a vizsgák teljesítéséhez, hanem tanulmányi átlaghoz kötötték.

Az ombudsman kezdeményezésére új, egyértelműbb szabályokat fogalmaznak meg az abszolutórium kiadásával kapcsolatban. Egy vizsgálat során ugyanis rájöttek, a szabályozás „túlterjeszkedett a felhatalmazáson”, így volt olyan egyetem, ahol az abszolutórium kiadását nem a vizsgák teljesítéséhez, hanem tanulmányi átlaghoz kötötték. A Budapesti Corvinus Egyetem a hallgatókat a már egyébként sikeresen letett vizsgák megismétlésére kötelezte, sőt, volt, akinek félévet kellett ismételnie.

Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár az ombudsman kérésére hatályon kívül helyeztette a kormányrendeleti szabályozást, az új részletszabályokat pedig úgy alakították ki, hogy a felsőoktatási intézmények ne értelmezhessék a jogalkotói akarattól eltérően. Vizsgálatot is indítottak és kiderült, hogy a Pannon Egyetem is alkalmaz a Budapesti Corvinus Egyeteméhez hasonló aggályos gyakorlatot.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.