Egy új kutatás szerint mindenki álmodik, legfeljebb reggelre elfelejti az egészet. A vizsgált alanyok még „el is játszották” azt, amit alvás közben átéltek.
Egy éjszaka akár hat különböző álmot is láthattok, ám sok ember csak heti háromra emlékszik ezek közül. Rengetegen viszont egyáltalán nem tudják, milyen lehet álmodni. Egy új kutatás szerint azonban ők is látnak álmokat, csak egyet sem tudnak felidézni – írja a Quartz.
A Pitié-Salpêtrière Egyetemi Kórházban érdekes kísérletet végeztek, amivel sikerült bebizonyítani, hogy valószínűleg minden ember rendszeresen álmodik.
REM fázisnak hívjuk az alvás egyik fázisát, és legtöbbször ezen szakaszban jönnek az álmok. Ilyenkor csak az agy aktív, a test izomzatának többi része bénult állapotban van, ezért nem fut az alvó ember az álombeli kutyáját kergetve, vagy nem mászik fel ténylegesen a falra, azt álmodva, hogy épp az Everestet hódítja meg.
Bizonyos emberek azonban egy nagyon ritka alvászavarban szenvednek, így a REM fázisban izmaik nem kapcsolnak ki, álmaikat pedig így általában a testük is követi. Ezt használta ki az egyetemi kórház egyik kutatója, Isabelle Arnaulf. Arnaulf összegyűjtötte azokat az embereket, akik ilyen kórban szenvednek, és azt állítják magukról, hogy sosem álmodnak.
Ezeket is el kell olvasnod |
Ezt az 5 dolgot mindenképp kerüljétek, ha intelligensek akartok maradni 7 meglepő tudományos tény, amit tuti nem tudtál Feltalálók, akiket saját ötletük ölt meg |
A kísérletet összehozni roppant bonyolult volt, az egyetem mindössze 300 ilyen beteget talált, akik vállalták a tesztet, közülük pedig mindössze 8 állította, hogy az elmúlt 10 évben nem álmodott. Ennek ellenére egyikük például dohányzást imitált a kezével, ami egyértelműen annak a jele a kutató szerint, hogy azt álmodta, hogy rágyújt. Mind a 8 beteg „eljátszott” valamit, így Arnaulf bizonyítottnak látja, hogy azok is álmodnak, akik erre sosem emlékeznek, ha eljön a reggel.