A hallgatói léthez mindenhol hozzátartoznak a furcsa szokások és beavatási szertartások.
A hallgatói léthez mindenhol hozzátartoznak a furcsa szokások és beavatási szertartások. A The Telegraph összegyűjtötte a legfurcsább egyetemi hagyományokat.
1. Kerítésfestés – Carnegie Mellon University
A pittsburgh-i Carnegie Mellon University campusának közepén áll egy kis betonkerítés. A hagyomány szerint bármelyik hallgató lefestheti – feltéve, hogy csupán egyetlen ecsetet használ, és éjféltől napfelkeltéig végez a munkával.
Ugyanezen a helyen eredetileg egy fából készült kerítés állt, amely bekerült a rekordok könyvébe mint „a legtöbbet lefestett dolog a világon”. 1993-ban azonban a lécek összedőltek a festékrétegek alatt, ekkor építették meg a betonkerítést.
2. Mazsolahétvége – University of St Andrews
A skóciai intézményben a harmadévesek minden tanév elején „örökbe fogadják” a gólyákat. A beavatási szertartást az ún. mazsolahétvégén rendezik meg, amikor az elsőévesek elmennek „anyjuk” vagy „apjuk” otthonába, ahol alkohollal itatják és ízléstelen ruhákba öltöztetik őket. Az átmulatott hétvége után hétfőn a hagyományos habharc következik a campus udvarán.
3. Meztelen futás – Harvard
A Harvardon az 1960-as évek óta sikolyok jelzik a vizsgaidőszak kezdetét. Az első vizsga előtti éjszakán a hallgatók meztelenül, sikoltozva végigrohannak a campuson.
4. Bolyongás az alagútban – Stanford
Egyszeri bátorságpróbának indult, mára azonban hagyománnyá vált az egyetem alatti alagútrendszer felfedezése a Stanford diákjai számára. A hallgatók felnyitják a csatornafedeleket, majd órákig bolyonganak a föld alatt – mindezt teljes titokban.
5. Óriás tábortűz – Princeton
A Princeton területén tilos tüzet rakni, egy esetet kivéve - ha az egyetemi futballcsapat ugyanabban évadban megveri a Yale és a Harvard csapatát is. 12 év szünet után legutóbb 2006-ban sikerült nyernie a Princeton hallgatóinak, akkor hatalmas máglyát raktak a győzelem hírére. Bizarr egyetemi hagyomány miatt került bajba egy 19 éves texasi diák – az esetről itt olvashatsz bővebben.