Bevezetik az ELTE-n a mesterséges intelligencia oktatását Felsőoktatás
Gál Luca

Bevezetik az ELTE-n a mesterséges intelligencia oktatását

2025 tavaszától lehet az MI-ról tanulni az egyetem Gazdaságtudományi Karán.

Márciustól a hallgatók a generatív mesterséges intelligencia felelős és etikus használatáról tanulhatnak az Eötvös Loránd Tudományegyetemen – jelentette be az egyetem.

Az ELTE GTK 2024 nyarán döntött arról, hogy mesterséges intelligencia témakörét integrálja saját oktatási programjába azért, hogy az alapismeretek mellett a hallgatók az MI-rendszerek gyakorlati alkalmazásban is jártasságot szerezzenek.

"A középiskolások és egyetemisták már most aktívan, napi szinten használják az olyan generatív MI-alkalmazásokat, mint például a ChatGPT, a tudatos és szakszerű alkalmazás feltételei azonban egyelőre hiányoznak, a diákok eddig nem kapták meg az eszközök helyes használatához elengedhetetlen iránymutatást"

- mondta el Margitay Tihamér egyetemi tanár, az ELTE GTK dékánja.

Az egyetem azt is kiemelte, hogy a GTK hallgatói a mesterséges intelligenciát szabályozott keretek között szinte bármely tanulmányi feladathoz, például beadandók, kutatási projektek vagy akár szakdolgozatok készítéséhez is használhatják.

Ugyanakkor felhívják a figyelmet arra, hogy bár az MI rendkívül sokat tud segíteni például szövegelemzésben, adatok feldolgozásában vagy ötletelésben, használatának megvannak a maga korlátai is, hiszen bizonyos esetekben pontatlan, elfogult vagy akár teljesen megtévesztő eredményeket is generálhat. Emiatt is fontos ezzel a témával egyetemi keretek között is foglalkozni.