Már a rendőrség is vizsgálja, mi történhetett a bodajki gólyatáborban Felsőoktatás
Kurucz Tünde

Már a rendőrség is vizsgálja, mi történhetett a bodajki gólyatáborban

Polt Péter feljelentésként kezelte Vadai Ágnes kérdését.

Vadai Ágnes írásban fordult Polt Péter legfőbb ügyészhez, amelyben a DK-s képviselő  azzal kapcsolatban kért tájékoztatást, hogy „milyen lépéseket tesz az ügyészség a BME VIK bodajki gólyatáborában történtek minden körülményre kiterjedő feltárására?”- szúrta ki a 24.hu.

Gólyatábori botrányok

Vadai ezután azt a cikkünket  idézte, amelyben az országban elsőként számoltunk be arról, hogy egészen durva dolgok történtek a BME VIK gólyatáborában, ahonnan emiatt többen korábban hazamentek.

Írásbeli kérdését tartalmilag feljelentésként értékeltem, és azt elbírálás végett a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodának küldtem meg

– válaszolta Polt Péter.

A Műegyetem nagyon gyorsan reagált: még aznap munkacsoportot állítottak fel és jövőre náluk már központilag szervezik meg a gólyatábort. Az eset kapcsán pedig a HÖOK nyílt levelet küldött a gólyatáborok szervezőinek és a hallgatói képviselőknek.

Az Eduline-on több cikkben is beszámoltunk arról, hogy az elsősök szerint a BME VIK bodajki gólyatáborában durván, sokszor megalázóan bántak velük a felsőbbéves szeniorok. Az eset kapcsán egykori hallgatók is írtak szerkesztőségünknek, miszerint a munkatáborokra (és a szakemberek szerint a stanfordi börtönkísérletre) emlékezetető tábor, nem egyszeri alkalom volt, hanem évtizedes hagyomány, amelyről nem lehetett beszélni senkinek nehogy lelőjék a leendő gólyák előtt a poént. A szerkesztőségünkhöz beérkező olvasói levelekből azonban az is kiderült, hogy a felsőbbévesek nem csak a BME-n eshettek túlzásokba.

A gólyatábori botrányokkal a HVG Fülke podcastjában is foglalkoztunk, amit az alábbi cikkünkből tudtok elérni: