Hátrányos helyzetű, roma gyerekeket oktat az olimpiai ötödik magyar ökölvívó Felsőoktatás
Székács Linda

Hátrányos helyzetű, roma gyerekeket oktat az olimpiai ötödik magyar ökölvívó

Az olimpiai ötödik Kovács Richárd történelem-testnevelés szakos pedagógus, aki elsősorban hátrányos helyzetű gyerekeket oktat.

Ötödik helyen zárta az olimpiai szereplését Kovács Richárd ökölvívó, aki "civilben" történelem-testnevelés szakos pedagógus.

A fiatal roma élsportoló a diplomáját a Nyíregyházi Egyetemen szerezte. Korábban a Telexnek adott interjújában pedig elmondta; elsősorban hátrányos helyzetű, roma gyerekeket oktat. Van olyan osztály, ahová nyolcvan százalékban csak ilyen gyerekek járnak.

Bár az olimpiára való felkészülés miatt kihagyott egy félévet, szeptembertől szeretne visszatérni az iskolába és példát mutatni a diákjainak abban, hogy kitartással és szorgalommal sikerülhet nekik is a kiugrás a hátrányos helyzetből.

Az én példám csak azt támasztja alá, hogy vannak romák, akik szeretnének kitörni a közegükből, és nem tántorodnak el. Ha már csak egy gyereknek az én hatásomra sikerül a kiugrás, egy jó szakma, egy értékes diploma, nagyon boldoggá tesz, de ez csak évek múltán derül ki. Más célom mindenesetre nem lehet, mint hogy példát mutassak. Ha csak egy is kitör száz gyerekből, az már körülbelül olyan örömmel töltene el, mint egy olimpiai részvétel. Az állandó inspiráció rajtam nem fog múlni, ezt az egyet megígérhetem

- nyilatkozta az élsportoló, aki azt is megjegyezte; hogy bár gyerekkorában ő nem nélkülözött, hiszen ételre mindig volt elég pénzük és nem fáztak télen, egy új cipőre vagy új játékra már nehezebben teremtették meg a szükséges összeget.

A boksszal hatéves korában, még óvodásként ismerkedett meg. Azt mondja; ebben a sportban az a szép, hogy nem kellenek hozzá milliomos szülők.

"Ez a szegények sportja, mindenki egyenlő a ringben."

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.