Az országban elsőként lehet majd rovartenyésztést tanulni a győri egyetemen Felsőoktatás
Gál Luca

Az országban elsőként lehet majd rovartenyésztést tanulni a győri egyetemen

A fenntarthatóság érdekében fekete katonalegyeket fognak tenyészteni.

Érdekesebbnél érdekesebb kurzusokkal találkozhatunk a hazai egyetemek kínálatában, amelyekhez most újonnan a győri Széchenyi István Egyetem rovartenyésztés tárgya fog csatlakozni.

Az egyetem, együttműködve az Agroloop céggel, fekete katonalégy lárvájának segítségével fognak fehérjét előállítani, amiből takarmányt készítenek.

Ezzel céljuk az élelmiszer-ellátási lánc ökológiai lábnyomának csökkentése. A fekete katonalégy lárvája pedig tökéletes hozzá, ugyanis rövid idő alatt, már az életszakasza legelső részében képes rengeteg energiát felhalmozni, amelyből takarmányipari fehérjét, zsírt, illetve talajjavítót lehet kinyerni.

„A Széchenyi István Egyetemen kiemelten foglalkozunk a fenntarthatóság kérdésével, ezért az egyik legfontosabb stratégiai célunk az, hogy oktatási és kutatási tevékenységünkkel folyamatosan tegyünk a fenntartható fejlődés érdekében és szélesítsük hallgatóink látókörét a témában"

- nyilatkozta dr. Teschner Gergely, a Széchenyi István Egyetem Mosonmagyaróvári Innovációs Parkjának vezetője.

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.